Górnik wznowił treningi. Spóźnienie Brazylijczyka

We wtorek piłkarze występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu. Na zajęciach stawili się wszyscy zdrowi gracze, oprócz Leandro, któremu opóźnił się lot i nie zdążył dolecieć na czas, ale do Polski już dotarł.
Zespół trenera Jurija Szatałowa rano przeszedł testy sprawnościowe, a po południu piłkarze trenowali w hali i na boisku ze sztuczną nawierzchnią. - Muszę powiedzieć, że zawodnicy przystąpili do zajęć z dużym zapałem - mówi Jakub Drzewiecki, rzecznik prasowy klubu. - Trenował już po wyleczeniu kontuzji Marcin Kalkowski, choć jeszcze nie z pełnym obciążeniem. Ćwiczyli też wracający z wypożyczeń, bądź jeszcze wypożyczeni Piotr Okuniewicz, który ostatnio grał w GKS Tychy i Damian Szpak jesienią broniący barw Orląt Radzyń Podlaski. Natomiast chcę zdementować pogłoski, jakoby miał do nas przyjść norweski pomocnik Michael Haukas. Żadne rozmowy z tym piłkarzem nie były prowadzone.

W piątek o godz. 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią Górnik rozegra pierwsze spotkanie kontrolne. Rywalem łęcznian będzie Stal Mielec.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUPlan przygotowań Górnika

5.01 - Wznowienie zajęć

5.01-13.01 - treningi na obiektach klubowych

9.01 - mecz kontrolny Górnik - Stal Mielec (Łęczna)

13.01 - 20.01 - zgrupowanie w Mariampolu (Litwa)

16.01 - mecz kontrolny Górnik - FK Trakai (Mariampol)

24.01 - 05.02 - zgrupowanie w Lepe (Hiszpania) - w planie trzy sparingi

28.01 - mecz kontrolny Górnik - Rubin Kazań

05.02 - 13.02 - treningi na obiektach klubowych