Królowie z Sodertalje środowym rywalem Rosy w pucharze

W środę na parkiety FIBA Europe Cup wybiegną koszykarze Sodertajle Kings i Rosy Radom. Obie drużyny na inaugurację II rundy, przegrały swoje pojedynki.
Pierwsza kolejka drugiego etapu FIBA Europe Cup, odbyła się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wówczas podopieczni Wojciecha Kamińskiego nieznacznie ulegli tureckiemu Royal Hali Gaziantep 61:69. Z kolei Szwedzi na wyjeździe nie sprostali Frankfurt Skyliners, ulegając przeciwnikom różnicą aż 31 punktów.

Pomimo nienajlepszego początku rozgrywek, jak i tego, że Sodertajle, awans do II rundy zapewniło sobie dopiero rzutem na taśmę, zajmując w grupie C trzecią lokatę, to przed własną publicznością dwukrotnie udało im się pokonać wyżej notowanych rywali, jakimi z pewnością są: Base Oostende (Belgia) i Varese (Włochy). - Mamy materiał z ich grą i wiemy czego możemy się po nich spodziewać. Samo, to że uzyskali awans do następnej rundy, o czymś już świadczy - przyznał Wojciech Kamiński, opiekun Rosy.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że radomianie przeciwko rywalowi ze Szwecji zagrają bez Igora Zajcewa. Ukrainiec już w starciu z Polfarmexem Kutno tylko przyglądał się poczynaniom kolegów, bowiem nabawił się urazu kciuka. - Sztab medyczny robi wszystko, by Igor powrócił do nas jak najszybciej, ale kiedy to będzie, tego jeszcze nie wiemy - dodał Kamiński.

W związku z tym, szkoleniowiec ponownie więcej czasu gry da centrom: Kimowi Adamsowi i Seidowi Hajriciowi.

Mecz drugiej kolejki II rundy FIBA Europe Cup odbędzie się w środę o godz. 17. Bezpośrednią transmisję będzie można śledzić na kanale internetowym YouTube FIBA.