Rosa już pewna udziału w Final Eight Pucharu Polski

Koszykarze Rosy Radom mają już zagwarantowany udział w turnieju Final Eight Pucharu Polski. Radomianie w ubiegłym sezonie awansowali do finału tej imprezy.
Wprawdzie do wyłonienia wszystkich siedmiu zespołów, które wystartują w tegorocznym finale Pucharu Polski, pozostało jeszcze kilka dni (11 stycznia), to już wiadomo, że awans zapewniła sobie po raz trzeci z rzędu radomska Rosa.

Jak wiadomo, udział w imprezie zagwarantowanych ma siedem najlepszych drużyn, sklasyfikowanych w tabeli Tauron Basket Ligi - właśnie do 11 stycznia. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, obok Stelmetu Zielona Góra, Polskiego Cukru Toruń, Energi Czarnych Słupsk i Anwilu Włocławek, już mogą się cieszyć z awansu. Z kolei do ostatniej chwili o promocję walczyć będzie: Asseco Gdynia, Polfarmex Kutno, AZS Koszalin, KING Wilki Morskie Szczecin i Stal Ostrów Wielkopolski.

Rozgrywki finałowe, które wyłonią triumfatora PP odbędą się w dniach od 18 - 21 lutego w Dąbrowie Górniczej. Obrońcą tytułu jest zespół Stelmetu Zielona Góra, który w finale w Gdyni pokonał Rosę 77:71.