Plebiscyt sportowy: Dujszebajew - odmienił Vive, Dudek - wychował świetnego biegacza

Sylwester Dudek oraz Tałant Dujszebajew to duet kolejnych nominowanych trenerów w plebiscycie sportowym Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2015.

Dudek to trener i prezes Ludowego Klubu Biegacza w Rudniku (gm. Brody). Jego wychowanek Mateusz Borkowski zdobył w ubiegłym roku brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 800 m, a także dwa złote na mistrzostwach Polski na tym dystansie (w hali i na stadionie). Agnieszka Filipowska została mistrzynią Polski juniorek na 3000 m.

Natomiast Tałant Dujszebajew zdobył z Vive Tauron Kielce mistrzostwo i puchar Polski, a przede wszystkim trzecie miejsce w Final Four Ligi Mistrzów. Z każdym kolejnym miesiącem kielecki zespół pod jego wodzą gra lepiej, a rok zakończył wyjazdową wygraną z wielką Barceloną.

Głosować na Dudka i Dujszebajewa można na kuponach codziennie publikowanych w "Echu Dnia" i w każdy piątek w "Gazecie Wyborczej", a także wysyłając SMS na numer 71321 (na Dudka) w treści wpisując: SWT.3 natomiast na Dujszebajewa pod ten sam numer wpisując SWT.4. Głosy można oddawać również za pośrednictwem portalu echodnia.eu i na Facebooku.