Futbol amerykański. Panthers Wrocław rosną w siłę. Kolejny Amerykanin z kontraktem

Josh Alaeze to trzeci amerykański zawodnik, którego w sezonie 2016 zobaczymy w barwach Panthers Wrocław. Potężny, ponad 100-kilogramowy obrońca ma za sobą występy w najwyższej dywizji uniwersyteckiej w Stanach Zjednoczonych.
Alaeze przez cztery lata grał z powodzeniem w drużynie Central Connecticut State University, gdzie notował blisko pięć powaleń przeciwnika na mecz. Jego wszechstronność pozwoliła stać mu się jednym z kandydatów do draftu NFL, w 2015 roku, do którego ostatecznie nie został wybrany. Ostatni sezon spędził więc w USA, grając w lidze halowej futbolu amerykańskiego, by teraz po raz pierwszy spróbować swoich sił w Europie.

- Wybrałem Wrocław ponieważ słyszałem wyłącznie dobre opinie na temat miasta i Panthers. Chcę walczyć wyłącznie o mistrzostwo na jak najwyższym poziomie. Nic więcej mnie nie interesuje - tłumaczy Alaeze. - Przylatuję do Wrocławia, by stać się liderem drużyny i przede wszystkim ciężko pracować. Kiedy gram i trenuję zostawiam wszystko za sobą. Liczy się tylko boisko. Mam wielkie aspiracje i chcę dać kibicom, jak najwięcej powodów do radości. Wiem, że Wrocław czeka na mistrzostwo Polski i chcę, by je zdobył - zapewnia Amerykanin.

Dla "Panter" wybór zawodnika na pozycję linebacker'a (druga linia obrony - przyp. red.) był sprawą kluczową. W sezonie 2015 wrocławianie mieli pecha, bo zakontraktowany przez nich Josh Hartigan praktycznie przez całe rozgrywki borykał się z kontuzją barku.

- Mimo to był dla nas wzmocnieniem. Dlatego wierzymy, że nowy gracz, który wnosi do drużyny wielką motywację, bezwzględność i boiskową agresję, stanie się liderem naszej formacji defensywnej - zapowiada Jakub Głogowski, menedżer generalny wrocławskiej drużyny.

Alaeze w czasie gry na uniwersytecie występował na trzech różnych pozycjach, co sprawia, że jest graczem bardzo wszechstronnym. To zdanie o zawodniku potwierdza trener główny Panthers Nick Johansen, który jest równocześnie odpowiedzialny za budowę zespołu.

- Josh może występować na każdej z siedmiu pozycji w przednich formacjach obrony. Stanowi zarówno duże zagrożenie dla gry biegowej przeciwnika, jak i potrafi świetnie kryć w polu. Takiego zawodnika szukaliśmy i wiem, że kibice będą mogli ekscytować się jego grą - przekonuje Johansen.

Przypomnijmy, że wcześniej kontrakty z Panthers podpisali doskonale znany Deante Beattle, dla którego będzie to już piąty sezon we Wrocławiu i Rickey Stevens, występujący na pozycji biegacza.

Do rozpoczęcia sezonu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostały niecałe trzy miesiące. To oznacza, że przygotowania wchodzą w kluczowy okres. Po zajęciach na siłowni, 1 lutego wrocławscy futboliści rozpoczną treningi na boisku. Sezon rozpocznie się już 2 kwietnia. Oprócz rozgrywek na szczeblu krajowym Panthers będą w tym roku reprezentować Polskę w Pucharze Europy IFAF Europe Champions League, będącym odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Josh Alaeze w akcji [WIDEO]