Euro 2016 w piłce ręcznej. Szmal: To będą dla mnie raczej ostatnie mistrzostwa Europy [WIDEO]

Znakomity bramkarz reprezentacji Polski twierdzi, że z wiekiem coraz trudniej przygotować mu się zarówno do gry w klubie, jak i reprezentacji.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

Reprezentacja przygotowuje się w Krakowie do mistrzostw Europy, który 15 stycznia rozpoczną się właśnie pod Wawelem - w hali Tauron Arena Polacy rozegrają wszystkie mecze.

Na konferencji Szmal przyznał, że zamierza wkrótce zrobić miejsce w bramce młodszym kolegom. W reprezentacji zadebiutował 18 lat temu i ma na koncie 269 występy (to krajowy rekord). Wychowanek Stali Zawadzkie to jeden z najlepszych polskich szczypiornistów w historii. W 2009 roku został wybrano najlepszym piłkarzem ręcznym świata, a rok później najlepszym bramkarzem mistrzostw Europy.

W dorobku reprezentacyjnym ma srebrny (2007) i dwa brązowe (2007 i 2015) medale mistrzostw świata. Na podium mistrzostw Europy jeszcze nie stał. - Nie będę bawił się w obiecanki, że zdobędziemy złoto. To raczej moje ostatnie mistrzostwa w kadrze, więc będę chciał, by to były najlepsze występy w karierze - podkreśla.

Na stwierdzenie, że bramkarz jak wino - im starszy tym lepszy, odpowiada. - Jak wino jest za stary to już nie takie dobre - śmieje się 38-letni bramkarz. - A tak na poważnie, wysiłek, który trzeba dać dla reprezentacji kosztuje sporo wyrzeczeń. W pewnym momencie nie da się odpowiednio skoncentrować na kadrze i klubie. Następuje moment, że trzeba się poświęcić tylko jednej.