Koszykówka - Tauron Basket Liga. Stal Ostrów nie pozwoliła się przełamać Treflowi Sopot

Po zaciętym i nieco szalonym meczu koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wlkp. pokonali Trefl Sopot 70:64 i odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie ekstraklasy.
Pojedynek w Kaliszu dobrze rozpoczął się dla Stali, która prowadziła 10:2 po czterech minutach gry. Potem jednak gospodarze stracili... szesnaście punktów z rzędu i przegrywali 10:18. Dopiero w ostatniej minucie drugiej kwarty ostrowianom udało się odzyskać prowadzenie, ale tylko na chwilę, bo choć po celnym rzucie za trzy punkty Adriana Sulińskiego zrobiło się 30:29 dla Stali, Tyreek Duren zdążył jeszcze trafić na 31:30 dla gości.

Ci bili się o pierwszą wyjazdową wygraną w tym sezonie, bo jako jedyny zespół w lidze nie przywieźli jeszcze punktów z obcych parkietów. O zdobycz w starciu ze Stalą walczyli niemal do ostatnich sekund. Jeszcze minutę przed końcem było tylko 66:62 dla gospodarzy, którzy jednak obronili skromną przewagę i zwyciężyli 70:64.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 70:64