Śląsk ujawnił plan przygotowań do rundy wiosennej

Dwa obozy przygotowawcze i trzy spotkania sparingowe. Tak wyglądają plany Śląska Wrocław na przygotowania do rundy rewanżowej Ekstraklasy. Pracę w przerwie zimowej zielono-biało-czerwoni rozpoczną 7 stycznia.
7 stycznia podopieczni Romualda Szukiełowicza rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej Ekstraklasy. Przez pierwsze 2 dni piłkarze Śląska przechodzić będą badania wydolnościowe-laboratoryjne - później przystąpią do treningów na własnych obiektach, które będą kontynuowali do 16 stycznia. Tego dnia wyjadą do Zakopanego na pierwszy z dwóch zaplanowanych obozów.

W Zakopanem drużyna Śląska przebywać będzie do 23 stycznia. Następnie przez 4 kolejne dni wrocławianie powrócą do treningów na własnych obiektach, które 27 stycznia zakończy sparing we Wrocławiu z Banikiem Ostrawa.

Po tym spotkaniu zespół Romualda Szukiełowicza wyjedzie na drugi obóz przygotowawczy, również w Polsce, lecz jego lokalizacja nie została jeszcze potwierdzona.

Drugi obóz przygotowawczy potrwa do 4 lutego. W jego czasie Śląsk rozegra dwa mecze kontrolne: 30 stycznia z GKS-em Bełchatów i 4 lutego z Chrobrym Głogów. Po tych sparingach piłkarze powrócą do przygotowań na własnych obiektach, które potrwają do lutowego meczu z Wisłą Kraków.

Obozy przygotowawcze:

16-23 stycznia - Zakopane

27 stycznia - 4 lutego - lokalizacja do potwierdzenia

Mecze sparingowe:

27 stycznia - Banik Ostrawa - Wrocław

30 stycznia - GKS Bełchatów - lokalizacja do potwierdzenia

4 luty - Chrobry Głogów - lokalizacja do potwierdzenia