Czerniak twarzą Aqua Lublin. Będą też kolejne promocje

Konrad Czerniak został twarzą Aqua Lublin. W MOSiR-ze liczą, że pływacki mistrz przyciągnie tłumy mieszkańców do kompleksu. Oprócz Czerniaka mają do tego zachęcać liczne promocje
Pochodzący z Puław Konrad Czerniak jest medalistą mistrzostw świata, Europy i Polski w pływaniu. Podczas ostatnich zawodów na Aqua Lublin ustanowił on rekordy kraju na 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym. Zdobył w sumie aż osiem medali, w tym sześć złotych.

Popularność Czerniaka postanowił wykorzystać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Spółka zawarła umowę z pływakiem na promocję Aqua Lublin. Zgodnie z nią wizerunek multimedalisty będzie mógł być wykorzystywany we wszelkiego rodzaju materiałach reklamowych promujących obiekt czy audycjach, w których pojawią się informacje o kompleksie pływackim. - Zapłacimy za to 96 tysięcy złotych netto. Umowa została podpisana na 21 miesięcy czyli do 16 września 2017 roku - informuje Karol Adamaszek z MOSiR-u.

O tym jak popularny jest sportowiec pochodzący z Puław świadczą liczby. 22 grudnia na Aqua Lublin zorganizowano zawody pływackie o Puchar Konrada Czerniaka. Wzięło w nich udział około 500 młodych zawodników. - Dla porównania w ubiegłym roku kiedy zawody odbyły się w Puławach było około 170 zawodników. Promocja poprzez takie imprezy to naprawdę fajna rzecz. Po zawodach do Konrada ustawiała się długa kolejka dzieciaków, które prosiły o autograf - mówi Gabriela Czerniak, siostra Konrada, która była koordynatorką przedsięwzięcia.

O tym, że promocja Aqua Lublin jest ważna świadczą liczby. O ile w ciągu pierwszego miesiąca funkcjonowania obiektu odwiedziło go ponad 67 tysięcy ludzi to w drugim miesiącu było to już niespełna 30 tysięcy. - Mimo tego dzienne przychody obiektu są na zbliżonym poziomie. W pierwszym miesiącu było to ok. 26 tys. zł dziennie, w kolejnym ok. 23 tys. zł. Obłożenie basenu najpierw wynosiło około 90 proc., teraz jest na poziomie 50-60 proc. Na razie trudno oszacować dzienne koszty funkcjonowania obiektu. Wstępne dane powinniśmy mieć po pierwszym kwartale działalności. Na pewno jednak do obiektu trzeba będzie dopłacać - mówi Grzegorz Szymański, pełniący obowiązki prezesa MOSiR.

Dlatego władze miasta i spółki chcą przyciągnąć większą liczbę klientów do Aqua Lublin. - Polityka cenowa będzie cały czas uzupełniana promocjami. Teraz trwa promocja świąteczno-noworoczna. Wkrótce będą ferie, walentynki czy zajączek wielkanocny. W tym czasie na pewno będą obowiązywały promocyjne ceny - zapewnia Krzysztof Komorski, zastępca prezydenta Lublina ds. sportu.

Rekordowa Aqua

Mistrzostwa Polski w pływaniu, które odbyły się przed świętami na naszym basenie olimpijskim okazały się rekordowe. Wzięło w nich udział około 700 zawodników i ponad 140 ekip. Pobitych zostało 18 rekordów Polski - 12 indywidualnych oraz sześć w sztafetach.

Trybuny też się regularnie zapełniały. Jednego dnia zawody oglądało nawet ok. dwóch tysięcy osób.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU