Trzech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski na turniej w Berlinie

Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga i Damian Wojtaszek z Asseco Resovii znaleźli się w czternastoosobowej kadrze, jaką selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga powołał na styczniowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Berlinie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNiespodzianki nie było. Trener reprezentacji Polski, Stephane Antiga podał skład kadry, która od 5 stycznia w Berlinie walczyć będzie o udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W gronie 14-stu siatkarzy znalazło się trzech zawodników Asseco Resovii. To atakujący Bartosz Kurek, rozgrywający Fabian Drzyzga i libero Damian Wojtaszek. Miejsca zabrakło natomiast dla Aleksandra Śliwki. Młody przyjmujący wrócił już ze zgrupowania w Spale i z rzeszowskim zespołem przygotowuje się do ligowych rozgrywek.

Do igrzyska olimpijskich awans wywalczy tylko zwycięzca. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce zakwalifikują się do turnieju interkontynentalnego. Ten odbędzie się w maju w Japonii.

Skład reprezentacji Polski:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga i Grzegorz Łomacz

Atakujący: Bartosz Kurek i Dawid Konarski

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek i Andrzej Wrona

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika i Wojciech Żaliński

Libero: Damian Wojtaszek i Paweł Zatorski