Sport.pl

Rośnie siatkarski narybek, czyli adepci rywalizowali w Mikołajkowym Turnieju

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu odbył się Turniej Mikołajkowy w minisiatkówce. Organizatorem imprezy było Radomskie Centrum Siatkarskie ?Czarni?
Do rywalizacji przystąpiło 30 drużyn z Mazowsza i województwa świętokrzyskiego. W zmaganiach duetów (ilość zawodników na boisku) triumfował pierwszy zespół gospodarzy. Czarni wygrali wszystkie spotkania, w tym decydujące z Wołominem 21:19. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Wrzos Międzyborów.

W grupie starszej (trójek) z sukcesu cieszyli się reprezentanci się Plasu Kielce, którzy w finale pokonali drugą ekipę KPS Siedlce 21:14. Radomianie ostatecznie zakończyli występ na trzecim miejscu.

W kategorii czwórek zwycięstwo odniósł Wrzos Międzyborów pokonując w decydującym spotkaniu Czarnych. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, a rywale zwyciężyli na przewagi 25:23. Na najniższym stopniu podium stanęła czwórka Huraganu Wołomin.

- Zawody stały na wysokim poziomie, a uczestnicy pokazali, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności - zapewnił Jacek Skrok, prezes RCS-u Czarnych.

Więcej o: