Nie żyje były prezes Stali Gorzów

Szefował gorzowskiemu klubowi żużlowemu w trudnych latach 2002-2005, gdy nasza drużyna opuściła ekstraklasę i występowała w pierwszej lidze. Mariusz Guzenda zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 63 lat.
Jak się dowiedzieliśmy, w nocy po ciężkiej chorobie w wieku 63 lat zmarł Mariusz Guzenda, były wiceprezydent Gorzowa w latach 1999-2005, od 10 lat prezes Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Mariusz Guzenda był działaczem politycznym, społecznym i sportowym. Urodził się w 1952 roku w Lubsku. W latach 70. i 80 był zakładowym działaczem PZPR na kolei, a następnie politykiem SLD. W latach 1994-1999 sprawował mandat radnego, a do 2005 był wiceprezydentem Gorzowa. W latach 2002-2005 był prezesem klubu żużlowego Stal Gorzów. W sierpniu 2005 roku został prezesem Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i tę funkcję sprawował do końca.

- To był niesłychanie prawy człowiek. Poznaliśmy się jeszcze, kiedy pracowaliśmy w PKP, współpracowaliśmy, kiedy zostałem sekretarzem komitetu miejskiego PZPR - wspomina Jan Kaczanowski, wiceprzewodniczący rady miasta.

Przez wiele lat Mariusz Guzenda toczył sądową batalię o uwolnienie od zarzutów przywłaszczenia pieniędzy od sponsora, w czasach kiedy prezesował Stali. Ostatecznie w kwietniu tego roku Sąd Apelacyjny całkowicie oczyścił go z zarzutów.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Żwirowej (środkowa brama) w sobotę o godz. 12.30.