50 procent Szmala z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Sześciu zawodników Vive Tauron Kielce zagrało w reprezentacji Polski w wygranym 29:19 meczu z Ukrainą na międzynarodowym turnieju Christmas Cup 2015.
W podstawowym składzie wyszło czterech kielczan: w bramce Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski. Cała ostatnia trójka tworzyła rozegranie kadry Michaela Bieglera. W roli playmakera grał "Dzidziuś". Do przerwy bardzo dobrze spisywał się zwłaszcza Szmal. Popularny "Kasa" bronił z 50 procentową skutecznością. Odbił dziesięć rzutów (po zmianie stron w znakomitym stylu zastąpił go Piotr Wyszomirski - pierwszy raz dał się pokonać dopiero w... 43 minucie przy stanie 23:10). Tylko w pierwszej połowie na boisku przebywał Karol Bielecki, który mecz zakończył z golem i blokiem.

Oprócz środka rozegrania, w drugiej części na lewej połówce wystąpił Jurecki. Rozgrywający Vive Tauron Kielce zdobył cztery bramki (na osiem rzutów), miał dwie asysty, przechwyt i stratę. Natomiast Lijewski trafił cztery razy (na sześć prób), ale miał aż cztery błędy. W 40. minucie na parkiecie pojawił się Piotr Chrapkowski. Oddał dwa nieskuteczne rzuty i miał dwie straty i tyle samo asyst. Z bardzo dobrej strony pokazał się w obronie, bo trzy razy zablokował rzuty Ukraińców.

Ostatni z kielczan - wypożyczony w tym sezonie do Śląska Wrocław Jakub Łucak grał całą drugą połowę na prawym skrzydle. Oddał dwa rzuty i zdobył jednego gola.

W finale turnieju we wtorek Polacy o godz. 20 zmierzą się z Czechami.

Polska - Ukraina 29:19 (15:10)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski 5 (2), Lijewski 4, M. Jurecki 4, Daszek 4, Przybylski 3, Wiśniewski 2, Masłowski 2, Syprzak 2, Bielecki 1, Łucak 1, M. Gębala 1, Chrapkowski, Szyba, Konitz, Gliński.

Więcej o: