Siatkarze AZS Częstochowa w poniedziałek wznowili treningi, ale o punkty zagrają dopiero 13 stycznia

Siatkarki i siatkarzy w II ligach zobaczymy dopiero 9 stycznia, siatkarzy w Plus Lidze cztery dni później. W siatkarskich rozgrywkach trwa świąteczno-noworoczna przerwa.
W poniedziałek, 28 grudnia treningi wznowili siatkarze AZS Częstochowa. Po kilku dniach przerwy na święta podopieczni trenera Michała Bąkiewicza spotkali się na zajęciach na siłowni. Choć zawodnicy AZS-u z pewnością uważali na to, co jedli podczas świąt to zajęcia na siłowni po świątecznej przerwie na pewno się przydały.

Akademików w walce o punkty zobaczyć będzie można dopiero 13 stycznia 2016 roku. AZS podejmować będzie BBTS Bielsko Biała. Przerwa w Plus Lidze spowodowana jest tym, że na początku stycznia reprezentacja Polski rozpocznie w Berlinie walkę o Igrzyska Olimpijskiej w Rio. Obecnie biało-czerwoni przygotowują się w Spale do styczniowych kwalifikacji.

Wcześniej, bo już 9 stycznia do walki o ligowe punkty wrócą siatkarki Częstochowianki oraz siatkarze Exact Systems Norwida i LKPS-u Borowno. Nasi II-ligowcy z Częstochowy zagrają u siebie. Siatkarki Częstochowianki podejmować będą AZS 43 AWF Katowice, a Exact Systems Norwid ugości u siebie LUKS Dobroń. Kibice siatkówki z Częstochowy muszą więc poczekać do 9 stycznia na pierwsze oficjalne mecze nowego roku. Na emocje w Plus Lidze trzeba poczekać do 13 stycznia.

Więcej o: