Zaplecze kadry Bieglera zagra na turnieju w Kielcach

Solidna poświąteczna dawka emocji dla miłośników piłki ręcznej. We Wrocławiu zobaczą kadrę Polski w przedostatniej próbie generalnej przed Euro, a w Kielcach zaplecze biało-czerwonych.
Podopieczni Michaela Bieglera (Niemiec właśnie zapowiedział, że najpóźniej do końca tego sezonu pożegna się z pracą pierwszego trenera HSV Hamburg) z szóstką zawodników Vive Tauron w składzie: Sławomirem Szmalem, Michałem Jureckim, Piotrem Chrapkowskim, Krzysztofem Lijewskim, Karolem Bieleckim i Mariuszem Jurkiewiczem zagrają w przedostatnim turnieju przed styczniowym Euro w Polsce. Biało-czerwoni w poniedziałek zmierzą się z Ukrainą (godz. 20), a we wtorek w meczu o trzecie miejsce (godz. 17.30) lub w finale (godz. 20) z Czechami lub Iranem.

- Mecze z tymi drużynami potraktujemy jeszcze treningowo, bo szczyt formy ma przyjść na 15 stycznia, a nie na koniec grudnia. Jesteśmy obciążeni, dopiero co zakończyliśmy sezon ligowy, Ligę Mistrzów i jesteśmy po ciężkich przygotowaniach. Najważniejsze, byśmy do Euro dotrwali bez kontuzji i tego życzę całej drużynie - mówi Sławomir Szmal, bramkarz reprezentacji Polski.

Podczas turnieju we Wrocławiu oficjalnie zostaną zaprezentowane medale, które będą wręczane zwycięzcom podczas mistrzostw Europy. Po tej imprezie zespół Bieglera będzie miał konsultację szkoleniową w Krakowie, a potem turniej międzypaństwowy w Hiszpanii. Euro rusza 15 stycznia.

Tymczasem od poniedziałku w kieleckiej Hali Legionów będzie można zobaczyć zaplecze pierwszej reprezentacji Polski. Podopieczni Damiana Wleklaka (w sztabie szkoleniowym są również Marcin Lijewski i Piotr Obrusiewicz) zagrają w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. Polacy zmierzą się z Litwą, Luksemburgiem i drugą kadrą Węgier. W składzie biało-czerwonych są m.in. Piotr Papaj, wychowanek Vive Tauron Kielce, a obecnie zawodnik Wybrzeża Gdańsk, oraz bramkarz Mateusz Kornecki, konecczanin grający w Górniku Zabrze. Oprócz nich na parkiecie będzie można zobaczyć utalentowanych płocczan: golkipera Adama Morawskiego i kołowego Mateusza Piechowskiego czy rozgrywającego Tomasza Gębalę z niemieckiego Magdeburga.

Plan turnieju w Kielcach

poniedziałek - godz. 16: Węgry B - Luksemburg, godz. 18: Polska B - Litwa,

wtorek - godz. 16: Węgry B - Litwa, godz. 18: Polska B - Luksemburg,

środa - godz. 11: Luksemburg - Litwa, godz. 13: Polska B - Węgry B.