Sportowy przełom roku. XXI Bieg Sylwestrowy Nałęczów - Sao Paulo

Wzorem brazylijskiego biegu w Sao Paulo już od lat podobna impreza odbywa się w Nałęczowie. W tym roku uczestnicy ruszą na trasę już po raz XXI.
Najwyraźniej te biegi - oczywiście zachowując należyte proporcje - upodabniają się do siebie coraz bardziej, i choć w nałęczowskim kurorcie upału spodziewać się nie można, to na zimową aurę także trudno liczyć. Jak zwykle start do biegu nastąpi 31 grudnia 2015 roku o godz. 23.55, a uczestnicy dotrą do mety już o rok starsi, bo po północy roku następnego.

Trasa biegu będzie wiodła malowniczymi alejami Parku Zdrojowego i ulicami Nałęczowa. Start i metę wyznaczono przy wschodniej bramie parku. Można będzie wystartować na dystansie 6 km, a ci, dla których to trochę za daleko mogą spróbować swych sił na trasie 2 km. Bieg główny kobiet i mężczyzn będzie rozgrywany w formule open. Wśród panów będą obowiązywały następujące kategorie wiekowe: 16-29 lat, 30-39, 40-49, 50-59 i 60+. Natomiast panie pobiegną w kategorii open oraz powyżej 40 lat. Z kolei bieg na dystansie 2 km dla obu płci zostanie rozegrany w kategorii open. Dodatkową atrakcją imprezy będą biegi przebierańców na dystansach 2 i 6 km. W tych wyścigach miejsce na mecie będzie mniej istotne, bo oceniony zostanie strój. Oczywiście będzie też Nordic Walking na dystansie 6 km., tu jednak start zaplanowano na godz. 23.30.

W zawodach mogą uczestniczyć osoby, które mają ukończone 18 lat i ważne badania lekarskie. Szczegółowych informacji na temat zgłoszeń i samego biegu udzielają - Stanisław Marzec (nr tel. 885 682 304) i Marek Górniak (693 230 360).

Biuro zawodów będzie czynne 31 grudnia od godz. 13 do 23 i zlokalizowane zostało w internacie Zespołu Szkół przy ul. Spółdzielczej 17. Tam też można się zgłosić do biegu w dniu zawodów. W ramach wpisowego, które wynosi 30 zł uczestnicy otrzymają medale ukończenia zawodów, a także skorzystają z wyżywienia przed i po biegu. Najlepsi otrzymają nagrody, a wszyscy startujący wezmą udział w losowaniu upominków, a także będą mogli uczestniczyć w przyjęciu sylwestrowym.

Organizatorami imprezy są: Regionalne Stowarzyszenie Działań Społecznych "U Źródła", Rada Wojewódzka LZS w Lublinie i ULKS Agro Natura Nałęczów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU