Lech Poznań. Młody bramkarz "Kolejorza" wypożyczony do Radomiaka Radom. Spotka tam byłego dyrektora akademii Lecha

Adrian Szady, 18-letni bramkarz, został wypożyczony na pół roku z Lecha Poznań do drugoligowego Radomiaka Radom. Klub zastrzegł sobie w umowie wypożyczenia możliwość wykupu młodego golkipera.
Urodzony w 1997 roku Adrian Szady został ponownie wypożyczony przez Lecha Poznań. W zeszłym sezonie młody bramkarz spędził pół sezonu w trzecioligowej Jarocie Jarocin, gdzie był podstawowym bramkarzem i wystąpił w siedemnastu spotkaniach. Cały rok 2015 spędził w Lechu, a konkretnie we Wronkach, gdzie swoje mecze rozgrywają rezerwy "Kolejorza". Wiosną Szady zagrał w drugim zespole dwukrotnie, a w rundzie jesiennej obecnego sezonu zaliczył jedenaście występów.Lech postanowił jednak wypożyczyć swojego wychowanka. Szady najbliższe pół roku spędzi w Radomiaku Radom, gdzie dyrektorem sportowym jest Marek Śledź, były dyrektor akademii Lecha Poznań. - Adriana znam bardzo dobrze, bo już mieliśmy okazję współpracować przez wiele lat. To bramkarz, który w istotny sposób wpisuje się w nasze oczekiwania dotyczące modelu gry. Opanował do perfekcji współczesne wymagania nowoczesnej piłki nożnej dotyczące gry nogami. Będziemy budować akcje zaczynając od niego - mówił Śledź o Szadym podczas konferencji prasowej, na której klub zaprezentował nowych zawodników. Oprócz Szadego Radomiak pozyskał jeszcze Kamila Cupriaka z Górnika Zabrze oraz Radosława Mikołajczaka ze Stali Stalowa Wola.

- Cieszę się, że dostanę szansę w Radomiaku, bo na pewno będę mógł się tutaj rozwijać. Druga liga jest już w miarę wysokim poziomem rozgrywkowym. Chciałbym awansować z radomskim klubem do I ligi - powiedział Szady.

W najbliższych tygodniach rozstrzygnie się też przyszłość Mateusza Lisa, kolejne młodego bramkarza Lecha Poznań. Szerzej o jego sytuacji piszemyTUTAJ .