Effector ma już nowego przyjmującego. To niespełniony talent

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia kielecki klub znalazł następcę Krzysztofa Wierzbowskiego. Dość niespodziewanie, okazał się nim Polak.
Niespodziewanie, bo jeszcze kilka dni temu prezes Effectora Jacek Sęk zapowiadał transfer zagraniczny. W czwartek Effector poinformował jednak o podpisaniu kontraktu z niespełna 22-letnim Sławomirem Stolcem. To były reprezentant Polski kadetów, także reprezentacji Polski B (Liga Europejska 2014). W ubiegłym roku został wybrany MPV rozgrywek Młodej Ligi (w barwach Lotosu Trefla Gdańsk), po jego zakończeniu podpisał kontrakt z Zaksą Kędzierzyn-Koźle, ale nie był w stanie przebić się do wyjściowej "szóstki" aktualnego lidera Plus Ligi. Mierzy 198 centymetrów, waży 78 kilogramów. W Kielcach będzie występował na zasadzie wypożyczenia.

Na zapoznanie się i zgranie ze swoimi nowymi kolegami będzie miał trzy tygodnie. Pierwszy, po świąteczno-noworocznej przerwie, mecz o ligowe punkty ekipa Dariusza Daszkiewicza rozegra 13 stycznia w Rzeszowie z mistrzem Polski Asseco Resovią.