Miasto negocjuje z Konsorcjum sprzedaż piłkarskiego Śląska: Doszło do kolejnego spotkania w sprawie transakcji

Przedstawiciele władz miasta oraz właściciele Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego negocjują warunki sprzedaży ponad 43 procent akcji piłkarskiego Śląska, należących do gminy Wrocław.
Do spotkania obydwu stron transakcji doszło w środę.

- Gminę Wrocław w rozmowach dotyczących Śląska reprezentuje wiceprezydent Maciej Bluj. Przekazał, iż wszystko zmierza w dobrym kierunku. Kolejne spotkanie zaplanowano na początku 2016 roku - informuje Barbara Zielińska, dyrektor biura prasowego wrocławskiego urzędu miejskiego.

O tym, że transakcja zostanie niedługo sfinalizowana przekonany jest prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. W poniedziałek na Twitterze Dutkiewicz napisał: "Śląsk Wrocław zostanie sprzedany Wrocławskiemu Konsorcjum Sportowemu. Wkrótce dopracujemy szczegóły - potwierdził.

Wiadomo, że tylko Wrocławskie Konsorcjum Sportowe złożyło ofertę zakupu 43,4 procent akcji Śląska od gminy Wrocław. Ale Konsorcjum nie jest zainteresowane dzierżawą Stadionu Miejskiego.

- Nie planujemy dzierżawić Stadionu Miejskiego, gdyż nie do końca wiemy, jak cała transakcja wyglądałaby od strony prawnej i czy miasto może przekazać nam stadion w dzierżawę bez przetargu. Poza tym taki stadion to finansowa studnia bez dna. Jeszcze większa niż Śląsk - powiedział nam niedawno Rafał Holanowski, współwłaściciel Konsorcjum. 

Dopracowywane szczegóły przedsięwzięcia, o których napisał na Twtterze prezydent Wrocławia, na pewno dotyczą m.in. warunków na jakich Konsorcjum będzie wynajmowało stadion na mecze oraz podziału wpływów ze sprzedaży lóż VIP, miejsc biznesowych, kateringu i biletów parkingowych.

Poza tym Konsorcjum jest też zainteresowane tym, jak w przyszłości będzie wyglądało finansowe zaangażowanie miasta w sponsorowanie Śląska. Mówił o tym niedawno na łamach wroclaw.sport. pl oraz "Gazety Wyborczej Wrocław" Rafał Holanowski. W 2016 roku gmina ma dofinansować Śląsk trzema milionami złotych.

Przypomnijmy, że operacja sprzedaży akcji Śląska, które należą do gminy, rozpoczęła się w czerwcu 2015 roku. Wtedy urząd opublikował ogłoszenie z zaproszeniem "do negocjacji w sprawy zbycia akcji Śląska". Miasto wystawiło na sprzedaż 43,4 proc. akcji klubu (zostawiając sobie 5 proc. dla zabezpieczenia swoich interesów w spółce). 

Na zaproszenie do negocjacji odpowiedziało tylko Wrocławskie Konsorcjum Sportowe, większościowy akcjonariusz w Śląsku (ma 51 proc. akcji). Tworzą je trzy lokalne firmy: Hasco Lek Stanisława Hana, PB Inter-System SA Marka Nowary oraz Invest Supra Rafała Holanowskiego.