Ruch Chorzów. Manchester United staje do walki o gracza niebieskich!

Manchester City i Manchester United rywalizują o zawodnika Ruchu Chorzów. Tym szczęśliwcem jest Kamil Grabara, utalentowany bramkarz niebieskich.
Ekskluzywne materiały i ciekawostki o Ruchu Chorzów na Facebooku >>

Kamil Grabara, to 16-latek z Rudy Śląskiej. Utalentowany zawodnik jest wychowankiem Wawelu Wirek. Do Ruchu Chorzów trafił przez Stadion Śląski Chorzów. Wiosną tego roku podpisał z niebieskimi pierwszy profesjonalny kontrakt, który obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku. Mierzący 190 cm nastolatek w listopadzie zadebiutował w drużynie seniorów w meczu trzecioligowych rezerw. Na debiut w pierwszej drużynie może już się nie doczekać...

Zawodnikiem poważnie interesują się bowiem angielskie kluby. W Chorzowie gościł już David Harrison. Menedżer Akademii Piłkarskiej Manchesteru City odwiedził Śląsk z zamiarem kupna zawodnika Ruchu. Nie były to żadne obserwacje. Anglik złożył Ruchowi konkretną ofertę.

Dariusz Smagorowicz - prezes niebieskich - przyznaje, że doszło do takiego spotkania. - Otrzymaliśmy ofertę kupna naszego zawodnika, ale nie chcę mówić o szczegółach. To mogłoby nam tylko zaszkodzić - podkreśla.

Na tym jednak nie koniec! Do Ruchu wpłynęła bowiem oferta kolejnego klubu z Premier League. Tym razem młodzieżowego reprezentanta Polski widzi w swoim składzie Manchester United!

Ile Ruch mógłby zarobić na ewentualnym transferze wychowanka? Krystian Bielik zamienił Legię Warszawa na Arsenal Londyn za około dwa miliony euro. Niebiescy na taki zarobek szans nie mają. Przypominamy, że najdroższym graczem w historii klubu z Cichej był jak dotąd Artur Sobiech, który w 2010 roku został kupiony przez Polonię Warszawa za milion euro.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>