Transfery. Maciej Gostomski odejdzie z Lecha Poznań do Holandii?

Szósty zespół holenderskiej ekstraklasy, NEC Nijmegen prowadzi rozmowy z dwoma bramkarzami. Jednym z nich jest Maciej Gostomski z Lecha Poznań - informuje dziennik ?De Gelderlander?.


NEC Nijmegen, w którym występuje były junior Lecha Poznań, a potem zawodnik Pogoni Szczecin Wojciech Golla, znalazł się w trudnej sytuacji jeśli chodzi o obsadę pozycji bramkarza. Klub rozstał się właśnie z Niemcem Benjaminem Kirstenem, z którym rozwiązano kontrakt. Poważne kontuzje leczą natomiast Islandczyk Hannes Halldorsson (ma uszkodzony bark) i Holender Joshua Smits, który złamał nadgarstek. Obaj będą niezdolni do gry do połowy marca. Zespół został więc z zaledwie jednym, zdrowym i w miarę doświadczonym bramkarzem. Jest nim 28-letni Marco van Duin, który przed tym sezonem został sprowadzony z zaplecza Eredivisie.

Władze NEC Nijmegen pilnie szukają więc nowego golkipera. Według "De Gelderlander" kandydatów do zatrudnienia jest dwóch. To 71-krotny reprezentant Japonii Eiji Kawashima, który od pół roku jest bezrobotny po odejściu ze Standardu Liege. Ma 32 lata, a wcześniej w Belgii występował także w Lierse SK.

Drugim piłkarzem, z którym rozmawia holenderski klub, jest Maciej Gostomski z Lecha Poznań. 27-latek wciąż nie podpisał nowej umowy z "Kolejorzem" i wszystko wskazuje na to, że pożegna się z Bułgarską z końcem grudnia. Holendrzy przypominają, że to doświadczony bramkarz, którym ostatnio zainteresowali się Glasgow Rangers.

W przeszłości w zespole z Nijmegen występowali m.in. byli już reprezentanci Polski Andrzej Niedzielan i Arkadiusz Radomski. A ponad dziesięć lat temu z NEC do Amiki Wronki przyszedł Czech Jaromir Simr.