Znamy pary ćwierćfinałowe Final Six Pucharu Polski Kobiet

Lublin będzie gospodarzem Final Six Pucharu Polski Kobiet. Turniej odbędzie się od 29 do 30 stycznia 2016 roku. W Polskim Związku Koszykówki rozlosowano pary ćwierćfinałowe, a gospodynie Pszczółka AZS UMCS rozpoczną rywalizację od półfinałów.
W turnieju zagra pięć drużyn Tauron Basket Ligi Kobiet i jedna pierwszoligowa. O Puchar Polski będą walczyły: Wisła Can-Pack Kraków (uczestnik Euroligi), MKS Polkowice, Artego Bydgoszcz oraz Ślęza Wrocław, czyli cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły w TBLK, a także występująca w tej samej klasie Pszczółka AZS UMCS (gospodarz). Stawkę uzupełni AZS Uniwersytet Warszawski. Impreza, której współorganizatorem jest AZS UMCS zostanie rozegrana w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy al. Zygmuntowskich. Warto dodać, że lubelski klub doskonale wywiązał się z podobnej roli podczas ostatniego Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi Kobiet. Turniej rozpocznie się w piątek 29 stycznia. Wówczas Ślęza Wrocław spotka się z AZS Uniwersytet Warszawski (godz. 17). Natomiast w drugim tego dnia spotkaniu Artego Bydgoszcz zmierzy się z MKS Polkowice (godz. 19.30). Z kolei w sobotę na zwycięzcę meczu Ślęzy z AZS UW będzie czkała Wisła Can-Pack i ta potyczka zostanie rozegrana o godz. 16.30. W drugim półfinale gospodynie - Pszczółka AZS UMCS zagra z lepszym z pary Artego/MKS. Ten mecz zaplanowano na godz. 19.

Finał odbędzie się w niedzielę - 31 stycznia o godz. 18.

Bilety na jeden dzień będą kosztowały 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne), natomiast karnety na wszystkie dni rywalizacji dostępne będą w cenie 12 zł (ulgowe) oraz 25 zł (normalne). Można je kupić poprzez stronę kupbilet.pl oraz w kasach hali w dniu meczu.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU