Lech Poznań w sprawie Denisa Thomalli: Nie rozwiążemy kontraktu, ale możemy wypożyczyć

Poznański Lech kategorycznie odrzucił możliwość rozwiązania kontraktu z Denisem Thomallą, co niemiecki piłkarz sam zaproponował w rozmowie z austriackim serwisem sportnet.at. Natomiast rozważa wypożyczenie tego gracza do klubu, w którym mógłby się odbudować
Denis Thomalla poskarżył się austriackim mediom na to, jak niesprawiedliwie jest oceniany w Poznaniu. Uważa, że zrobiono z niego kozła ofiarnego. W rozmowie ze sportnet.at zaproponował rozwiązanie kontraktu z Kolejorzem , choć ten niedawno został zawarty i obowiązuje aż do 2018 roku.

Lech Poznań na wywody Denisa Thomalli zareagował krótkim oświadczeniem wiceprezesa Piotra Rutkowskiego. - Rozważamy różne możliwości dalszych kroków, jakie miałyby zostać podjęte w stosunku do Denisa Thomalli - czytamy w nim. - Wśród nich jest również możliwość wypożyczenia go do innego klubu, w którym miałby możliwość się odbudować.

Jak mówi wiceprezes Piotr Rutkowski, Lech Poznan kategorycznie odrzuca możliwość rozwiązania kontraktu z niemieckim piłkarzem za porozumieniem stron. Odrzuca, gdyż zawodnik ten dopiero co został zakupiony za 400 tys. euro.

Denis Thomalla zagrał w tym sezonie w 27 meczach Lecha i zdobył dwa gole - ostatniego pod koniec lipca, 1086 minut meczowych temu. Przez osiemnaście godzin Niemiec grał na boisku w koszulce Kolejorza i nie trafił do bramki.

Nieoficjalnie wiadomo, że Lech Poznań chce sprowadzić zimą nowego napastnika. Jest gotów wyłożyć na ten cel około pół miliona euro.