Denis Thomalla gotów opuścić Lecha Poznań tej zimy: "Zrobiono ze mnie kozła ofiarnego"

Niemiecki piłkarz Lecha Poznań Denis Thomalla zwierzył się austriackiemu portalowi sportnet.at, że rozważa odejście z Lecha Poznań jeszcze tej zimy. - Mam kontrakt do 2018 roku, ale jestem gotów do rozmów. W Poznaniu zrobiono ze mnie kozła ofiarnego - mówi
Dziesięć bramek i siedem asyst dla SV Ried w Austrii w zeszłym sezonie wystawiały Denisowi Thomalli dobrą wizytówkę. Lech Poznań zdecydował się go zatrudnić - pisze portal sportnet.at. - Teraz jednak niemiecki piłkarz mówi, że chce wyjechać z Polski i bardzo pragnie wrócić do Austrii.

Denis Thomalla mówi w austriackim portalu, że zdecydował się na Lecha Poznań z dwóch powodów: zespół miał walczyć o Ligę Mistrzów, a ojciec piłkarza pochodził z Opola i był związany z Polską. Jego gra w Kolejorzu nie przyniosła jednak dobrych rezultatów.

Niemiecki piłkarz skarży się w austriackich mediach, że zrobiono z niego kozła ofiarnego, kibice go wygwizdywali, a dziennikarze wymyślali w prasie jakieś niestworzone historie na jego temat (nie podał o jakie historie dokładnie chodzi). To wszystko spowodowało, że jest rozgoryczony i chce wrócić do Austrii, chociaż ma z Lechem Poznań kontrakt ważny jeszcze do 2018 roku. Jak mówi jednak, jest gotów do rozmów o rozwiązaniu umowy choćby tej zimy. Austriacy podają, że strona polska także byłaby gotowa do takich rozmów.

Denis Thomalla, były zawodnik SV Ried, TSG Hoffenheim i RB Lipsk, w tym sezonie rozegrał w barwach Lecha aż 27 spotkań, w tym 6 w pełnym wymiarze czasowym. Dostał zatem sporo szans. W trakcie 1433 minut gry zdobył zaledwie 2 gole, co oznacza jedno trafienie na 718 minut, czyli jedną bramkę co 12 godzin.więcej tutaj