Pływackie MP. Rekordowe żniwo na Aqua Lublin

W ostatnim dniu rozgrywanych w Lublinie Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców na krótkim basenie padły trzy rekordy Polski. Natomiast reprezentanci Lubelszczyzny wywalczyli trzy srebra i brąz.
Po raz drugi na tych mistrzostwach cieszył się z rekordowego rezultatu pochodzący z Puław Konrad Czerniak, broniący teraz barw katowickiego AZS AWF. Do ustanowionego już wcześniej na Aqua Lublin rekordu kraju na 50 m st. dowolnym (20,79) tym razem dołożył następny, z tym że na dystansie 50 m st. motylkowym (22,64). Rekord Polski pobili też Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) na 100 m st. klasycznym (1.05,37) oraz Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa), który 100 m st. grzbietowym uzyskał 49,23. Kolejny medal wywalczył także Jan Świtkowski (Skarpa Lublin), który w sobotę triumfował na 200 m. st. zmiennym, teraz wywalczył srebro 200 m st. dowolnym (1.43,15). Medal z takiego samego kruszczu zdobyła jego koleżanka klubowa Ludwika Szynal, która 200 st. grzbietowym przepłynęła w czasie 2.05,94, co dało jej także minimum na majowe mistrzostwa Europy w Londynie. Drugie miejsce na 400 m st. zmiennym zajęła Jowita Sieńczyk z Żaka Biała Podlaska (4.46,85), a tuż za nią przypłynęła do mety Julia Adamczyk z Lublinianki (4.48,85) i stanęła na trzecim stopniu podium.

Zawody w Lublinie były ostatnimi, na których można było wypełnić minima na londyńskie ME. Impreza w stolicy Anglii, będzie pierwszą, na której będzie można uzyskać minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. W tej chwili kadra na ME liczy 28 osób.

Siedmioro z nich zapewniło sobie wyjazd do Anglii podczas mistrzostw świata w Kazaniu, kiedy to popłynęli w finałach konkurencji indywidualnych, a są to: Marcin Cieślak (Warszawianka), Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice), Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski (obaj AZS AWF Warszawa), Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) i Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim), a teraz dołączyli do nich: Katarzyna Baranowska (AZS AWFiS Gdańsk), Milena Karpisz (Piątka Konstantynów Łódzki), Oskar Krupecki, Kacper Klich (obaj Śląsk Wrocław), Kacper Majchrzak (Warta Poznań), Paulina Piechota (UKS 190 Łódź), Weronika Paluszek (AZS AWF Warszawa), Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice), Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra), Dominika Sztandera, Alicja Tchórz (obie Juvenia Wrocław), Ludwika Szynal (Skarpa Lublin), Marcin Tarczyński (Legia Warszawa), Aleksandra Urbańczyk, Filip Wypych (oboje AZS UŁ-PŁ Łódź), Filip Zaborowski (MKP Szczecin), Wioletta Orczykowska (Jordan Kraków), Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn), Diana Sokołowska (AZS AWFiS Gdańsk) i Paula Żukowska (Juvenia Wrocław).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU



Medaliści czwartego dnia MĘŻCZYŹNI

50 m st. motylkowy

50 m st. motylkowy50 m st. motylkowy ::

1. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)

22,64 (rek. Polski)

1. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice)1. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) 22,64 (rek. Polski)22,64 (rek. Polski)

2. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)

23,23

2. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa)2. Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa) 23,2323,23

3. Paweł Sendyk (MKP Szczecin)

23,37

3. Paweł Sendyk (MKP Szczecin)3. Paweł Sendyk (MKP Szczecin) 23,3723,37

100 m st. grzbietowy

:

100 m st. grzbietowy100 m st. grzbietowy ::

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)

49,23 (rek. Polski)

1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa)1. Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa) 49,23 (rek. Polski)49,23 (rek. Polski)

2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)

50,70

2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice)2. Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice) 50,7050,70

3. Maciej Falaciński (AZS AWF Katowice)

51,87

3. Maciej Falaciński (AZS AWF Katowice)3. Maciej Falaciński (AZS AWF Katowice) 51,8751,87

100 m st. zmienny

:

100 m st. zmienny100 m st. zmienny ::

1. Michał Chudy (Wodnik Rawicz)

54,18

1. Michał Chudy (Wodnik Rawicz)1. Michał Chudy (Wodnik Rawicz) 54,1854,18

2. Łukasz Chmiel (AZS AWF Katowice)

54,25

2. Łukasz Chmiel (AZS AWF Katowice)2. Łukasz Chmiel (AZS AWF Katowice) 54,2554,25

3. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków)

54,50

3. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków)3. Marcin Suzin (AZS AGH Kraków) 54,5054,50

200 m st. dowolny

:

200 m st. dowolny200 m st. dowolny ::

1. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)

1.42,76

1. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)1. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) 1.42,761.42,76

2. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin)

1.43,15

2. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin)2. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) 1.43,151.43,15

3. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra)

1.43,90

3. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra)3. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) 1.43,901.43,90

200 m st. klasyczny

:

200 m st. klasyczny200 m st. klasyczny ::

1. Jacek Arentowicz (Shark Rudna)

2.07,00

1. Jacek Arentowicz (Shark Rudna)1. Jacek Arentowicz (Shark Rudna) 2.07,002.07,00

2. Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice)

2.07,54

2. Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice)2. Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice) 2.07,542.07,54

3. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa)

2.07,61

3. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa)3. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa) 2.07,612.07,61

sztafeta 4x200 m st. dowolny

:

sztafeta 4x200 m st. dowolnysztafeta 4x200 m st. dowolny ::

1. AZS AWF Warszawa 1 (Paweł Korzeniowski, Kacper Ćwiek, Konrad Stępień, Radosław Kawęcki)

7.05,93

1. AZS AWF Warszawa 1 (Paweł Korzeniowski, Kacper Ćwiek, Konrad Stępień, Radosław Kawęcki)1. AZS AWF Warszawa 1 (Paweł Korzeniowski, Kacper Ćwiek, Konrad Stępień, Radosław Kawęcki) 7.05,937.05,93

2. Śląsk Wrocław (Karol Zaczyński, Jan Hołub, Maciej Jura, Kacper Klich)

7.09,53

2. Śląsk Wrocław (Karol Zaczyński, Jan Hołub, Maciej Jura, Kacper Klich)2. Śląsk Wrocław (Karol Zaczyński, Jan Hołub, Maciej Jura, Kacper Klich) 7.09,537.09,53

3. AZS AWF Katowice 1 (Maciej Falaciński, Michał Poprawa, Wojciech Głyk, Rafał Bugdol)

7.11,74

3. AZS AWF Katowice 1 (Maciej Falaciński, Michał Poprawa, Wojciech Głyk, Rafał Bugdol)3. AZS AWF Katowice 1 (Maciej Falaciński, Michał Poprawa, Wojciech Głyk, Rafał Bugdol) 7.11,747.11,74

KOBIETY

50 m st. dowolny

:



1. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź)

24,01



2. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)

24,62



3. Anna Kawecka (AZS AGH Kraków)

25,03



100 m st. motylkowy

:



1. Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)

58,10



2. Paulina Nogaj (Wodnik Radom)

59,06



3. Diana Sokołowska (AZS AWFiS Gdańsk)

59,63



100 m st. klasyczny

:



1. Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław)

1.05,37



2. Weronika Paluszek (AZS AWF Warszawa)

1.07,13



3. Paulina Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn)

1.07,58



200 m st. dowolny

:



1. Wioletta Orczykowska (Jordan Kraków)

1.58,29



2. Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn)

1.58,51



3. Diana Sokołowska (AZS AWFiS Gdańsk)

1.58,67



200 m st. grzbietowy

:



1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)

2.05,07



2. Ludwika Szynal (Skarpa Lublin)

2.05,94



3. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz)

2.07,89



400 m st. zmienny

:



1. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)

4.44,72



2. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska)

4.46,85



3. Julia Adamczyk (Lublinianka)

4.48,81



sztafeta 4x100 m st. zmienny

:



1. Juvenia Wrocław (Alicja Tchórz, Paula Żukowska, Dominika Sztandera, Weronika Górecka)

4.03,52



2. AZS AWFiS Gdańsk (Gabriela Wójtowicz, Diana Sokołowska, Katarzyna Baranowska, Julia Klonowska)

4.06,07



3. AZS AGH Kraków 1 (Katarzyna Górniak, Marcelina Radlińska, Paulina Uryga, Anna Kawecka)

4.06,37