Siatkarki BAS-u lepsze od trzeciej drużyny w II-ligowej tabeli

Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok w 12. kolejce II ligi pokonały u siebie 3:1 wyżej notowany zespół AZS AWF Warszawa.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Była to druga z rzędu wygrana białostockiej drużyny. Oczywiście BAS tak jak w poprzednich meczach nie ustrzegł się błędów. Po dwóch wygranych setach w trzecim zdołał ugrać tylko 15 punktów. Było zagrożenia, że gospodynie przegrają także czwartego seta. Drużyna ze stolicy prowadziła już 14:11, ale wtedy nastąpiła punktowa seria BAS-u, która zakończyła się dopiero przy wyniku 16:14. Do końca była walka punkt za punkt, a dwie decydujące piłki skutecznie dla BAS-u skończyła Aneta Szczygielska.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

BAS Kombinat Budowlany Białystok - AZS AWF Warszawa 3:1

Sety: 25:23, 25:21, 15:25, 25:23.

BAS: Piasta, Stepko, Szeszko, Iber, Gronostajska, Żukowska, Kutikow (libero) oraz Zagórska, Borowska, Jabłuszewska, Szczygielska.

Inne mecze 12. kolejki

ŁKS II Łódź - GLKS Nadarzyn 3:1, Ósemka Siedlce - Łaskovia Łask 0:3, Sparta Warszawa - Mazovia Warszawa 3:1.

Tabela II ligi

Cztery pierwsze zespoły zagrają w play-off. Dwa ostatnie zespoły zagrają dwumecz o utrzymanie, przegrany spada do III ligi.