Siatkówka. Niecodzienna sytuacja w Impelu Wrocław. Prezes klubu pierwszym trenerem

Prezes Impelu Jacek Grabowski został nowym trenerem wrocławskiej drużyny. - Podejmuję się tego w pełni świadomie. Przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki - tłumaczy nowy szkoleniowiec zespołu ze stolicy Dolnego Śląska.
Grabowski to autor ostatnich sensacyjnych transferów Impelu. To za jego namowami do zespołu przed sezonem dołączyła utytułowana reprezentantka Polski Katarzyna Skowrońska-Dolata. Na stanowisku zastąpił zdymisjonowanego kilka dni temu włoskiego trenera Nicolę Negro.

- Mam świadomość tego, że podejmuje się trudnego wyzwania. Z roli oceniającego stanę się ocenianym przez całą społeczność siatkarską, kibiców i zespół. Podejmuję się tego w pełni świadomie. Dotychczas nie miałem bezpośredniego wpływu na to jak wygląda gra Impela na boisku. W tym momencie przejmuję całą odpowiedzialność za codzienne funkcjonowanie tej drużyny i jej wyniki - mówi nowy trener Impelu.

Jacek Grabowski pierwszy trening z drużyną poprowadzi 27 grudnia. W drugiej połowie stycznia wrocławianki zagrają dwa ważne spotkania w Lidze Mistrzyń: z Dresdner SC i Telekomem Baku i dwa w Orlen Lidze: z mistrzem kraju Chemikiem Police i Atomem Treflem Sopot.

Kapitan Impelu Joanna Kaczor o nowym szkoleniowcu mówi:- Znam trenera Grabowskiego od wielu lat, to on wprowadzał mnie w dorosłą siatkówkę. Jest bardzo doświadczonym trenerem, z którym zdobyłam wiele medali. Mam nadzieję, że w tym przypadku zwrot "historia lubi się powtarzać" również znajdzie potwierdzenie - tłumaczy siatkarka.

Jacek Grabowski ma spore doświadczenie w trenerskiej pracy. Przed laty z sukcesami prowadził męski zespół Gwardii Wrocław, wprowadzając go do najwyższej klasy rozgrywkowej w sezonie 2004/05. Z kobiecą drużyną Impelu dwukrotnie zdobywał srebro w Pucharze Polski. W przeszłości był też selekcjonerem kadry Polski juniorek. Jako prezes Impelu zdobył z klubem wicemistrzostwo kraju i wprowadził zespół do prestiżowych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Oprócz tego Jacek Grabowski jest także członkiem Rady Nadzorczej Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.