Glasgow Rangers czeka na decyzję Lecha Poznań i "olbrzyma z Polski". Maciej Gostomski w Szkocji?

Maciej Gostomski jeszcze przed świętami ma podjąć decyzję co do swojej przyszłości. Wiele wskazuje na to, że przeniesie się do grającego obecnie na drugim szczeblu rozgrywek zespołu Glasgow Rangers, gdzie udanie przeszedł testy. - Nie rezygnujemy z niego - mówi jednak trener Lecha Jan Urban
Glasgow Rangers to wielka marka, ale po przymusowej degradacji aż do czwartej ligi w 2012 roku zespół wciąż nie wrócił do ekstraklasy. Chce to zrobić w tym sezonie. Maciej Gostomski ma być jednym z wielu planowanych tej zimy wzmocnień. Bramkarz Lecha, który ma 27 lat i mierzy 195 cm wzrostu, jest przez szkockie media nazywany "olbrzymem z Polski". Według brytyjskich miar, ma 6 stóp i 5 cali wzrostu.

Maciej Gostomski jest zadowolony z testów w Szkocji, ale trzeba pamiętać, że i Lech złożył mu propozycję nowego kontraktu. - Nie rezygnujemy z niego - zastrzega trener Jan Urban. Decyzja ma zostać podjęta przed świętami. Szkockie media informują, że Glasgow Rangers zdecydowało się już zatrudnić Polaka i pozostaje jedynie kwestia jego kontraktu indywidualnego i decyzji. Umowa Macieja Gostomskiego z Lechem bowiem właśnie wygasa.