UEFA anuluje Śląskowi jedna karę. Odwołanie wrocławian pozytywnie rozpatrzone

UEFA pozytywnie rozpatrzyła odwołanie Śląska i anulowała karę, którą wrocławski klub otrzymał za transparent o treści rasistowskiej wywieszony przez kibiców podczas jednego z lipcowych meczów w Lidze Europy. Przypomnijmy, że Europejska Federacja Piłkarska postanowiła wówczas zamknąć dwa sektory trybuny B wrocławskiego stadionu na dwa najbliższe mecze w europejskich pucharach.
- UEFA pozytywnie rozpatrzyła odwołanie Śląska i uznała, że poniższa flaga nie zawiera treści rasistowskich - poinformował na portalu społecznościowym Twitter Michał Mazur, rzecznik prasowy Śląska.

Przypomnijmy, że podczas meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy ze szwedzkim IFK Goeteborg kibice Śląska na jednej z trybun Stadionu Miejskiego wywiesili klubową flagę, którą FARE (międzynarodowa organizacja zajmująca się tropieniem rasizmu i faszyzmu na stadionach piłkarskich) zakwalifikowała jako transparent o treściach rasistowskich. Zdaniem organizacji przypominała flagę neonazistowskiej organizacji Blood & Honour, a tekst na fladze "Znak orła potęgi symbol prowadzi nas" to fragment jednego z utworów znanej gliwickiej kapeli skinheadowskiej - Honor.

UEFA ostatecznie z tych rzutów się wycofała i przyznała rację wrocławskiemu klubowi.

Podtrzymana została natomiast inna kara za to spotkanie - grzywna w wysokości 10 tys. euro. To bowiem kara za używanie podczas meczu przez kibiców Śląska zakazanych materiałów pirotechnicznych.