Czterech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze na Berlin

Fabian Drzyzga, Aleksander Śliwka, Bartosz Kurek i Damian Wojtaszek z Asseco Resovii znaleźli się w siedemnastoosobowej kadrze, jaką selekcjoner reprezentacji Polski Stephane Antiga powołał na zgrupowanie w Spale, podczas którego biało-czerwoni będą przygotowywać się do turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSiatkarze Asseco Resovii, Fabian Drzyzga, Aleksander Śliwka, Bartosz Kurek i Damian Wojtaszek już wcześniej znaleźli się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski, która w styczniu walczyć będzie w Berlinie o przepustkę do igrzysk olimpijskich w 2016 roku. Wówczas kadra liczyła 22 zawodników. W środę selekcjoner biało-czerwonych Stephane Antiga podał listę siedemnastu siatkarzy, którzy 21 grudnia stawić się maja w Spale na zgrupowaniu. Wśród nich jest wspomniana czwórka z rzeszowskiej drużyny. Miejsca w kadrze zabrakło dla Pawła Zagumnego, Pawła Woickiego, Jakuba Jarosza, Łukasza Wiśniewskiego i Piotra Gacka.

Zgrupowanie ze względu na Święta Bożego Narodzenia podzielone zostało na dwie części. Potrwa od 21 grudnia do 23 grudnia. Następnie kadra spotka się w drugim dniu świąt i 2 stycznia wyjedzie do Berlina na turniej kwalifikacyjny.

Kadra Polski:

Rozegrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński

Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Bartosz Kurek

Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona

Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski