Lech Poznań trenuje niemal w komplecie przed meczem z Piastem Gliwice

Dwóch piłkarzy Dariusz Dudka i Maciej Gostomski dołączyło w środę do treningów z Lechem Poznań przed niedzielnym meczem z Piastem Gliwice.
Doświadczony obrońca przez ostatnie tygodnie leczył ostrą infekcję i nie mógł ćwiczyć z zespołem, z kolei Gostomski wrócił z testów w drugoligowym szkockim Glasgow Rangers. - Cały czas leżałem, nie mogłem wychodzić z domu. Dzisiaj byłem na pierwszy treningu z zespołem po chorobie, wcześniej pracowałem na siłowni. Na razie jest wszystko dobrze, ale wiadomo, że trening to nie mecz - wyjaśnia na klubowej stronie internetowej Dudka.

Sztab szkoleniowy Kolejorza ma przed meczem z Piastem Gliwice do dyspozycji niemal wszystkich piłkarzy. Niemal, bo dopiero w czwartek zajęcia z całym zespołem ma wznowić Tomasz Kędziora, który naciągnął mięsień dwugłowy uda oraz David Holman, który wróci z obozu reprezentacji Węgier. Być może w piątek na trening wyjdzie też jego rywal do miejsca w składzie Kebba Ceesay, którego rehabilitacja po urazie stawu skokowego przebiega bez komplikacji. Na razie nie wiadomo co z kontuzjowanym Gergo Lovrencsicsem, ale ma być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz w Gliwicach.

Z Piastem na pewno nie zagrają tylko Marcin Robak, który odpoczywa po operacji stawu skokowego oraz zawieszony za kartki Darko Jevtić.