Wisła Kraków. Alan Uryga wskoczył na podium niechlubnego rankingu

Alan Uryga awansował na trzecie miejsce w zestawieniu pomocników ekstraklasy, którzy najdłużej czekają na gola. Gracz Wisły Kraków jeszcze nie zdobył bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej, a zaliczył już 67 meczów i rozegrał 4826 minut.
Facebook? » | A może Twitter? »


Uryga w zestawieniu wyprzedził byłego piłkarza Wisły Dariusza Dudkę, który opuścił ostatnie dwa spotkania ekstraklasy z powodu choroby. Dudka na gola czeka od 3 listopada 2007 roku i od 4797 minut.

Liderem rankingu (dane portalu ekstrastats.pl) jest Tomasz Hołota. Zawodnik Śląska Wrocław nie wpisał się na listę strzelców od 5802 minut. Nieco tłumaczy go fakt, że często występuje jako środkowy obrońca. Drugie miejsce zajmuje Rafał Grzyb z Jagiellonii Białystok (5293 minuty).

Pomocnikiem z Cracovii, który najdłużej czeka na gola jest Damian Dąbrowski. W poniedziałkowym spotkaniu z Koroną Kielce był bardzo blisko szczęścia, ale Dariusz Trela czubkami palców obronił jego atomowe uderzenie z dystansu i Dąbrowski dopisał kolejne minuty w rankingu. Ma ich już 2403, co daje mu 12. miejsce.