Na stadionie Widzewa rozpoczęto budowę widowni. Wkrótce dach

Od poniedziałku na budowie stadionu Widzewa przy al. Piłsudskiego trwają prace nad montażem widowni. Po Nowym Roku rozpocznie się także montaż konstrukcji dachu
Dokładnie 31 grudnia 2014 miasto przekazało wykonawcy stadionu plac budowy. Stadion rośnie w oczach, a od poniedziałku rozpoczęto prace nad widownią. - Kładziemy płyty audytoryjne na belkach grzebieniowych. To są elementy widowni, na której zostaną zamontowane krzesełka - informuje Małgorzata Belta, dyrektor Biura Inwestycji UMŁ.

Jak zapewnia Włodzimierz Galus, dyrektor budowy obiektu, prace przebiegają bardzo sprawnie. - Jeśli chodzi o płyty, to wszystko powinno być gotowe pod koniec marca - informuje. - Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że takich płyt mamy 611. Powtarzalnych jest kilkanaście sztuk, a na łukach praktycznie każdy element jest inny i wymaga osobnej formy.

To jednak nie wszystko. Na plac budowy zwożone są elementy konstrukcji dachu stadionu. - Na razie mamy około 30 proc. wszystkich części - mówi Galus. - Do końca roku chcemy przywieźć mniej więcej 3/4 tej konstrukcji, a od 4 stycznia będziemy ją sukcesywnie montować. Zaczynamy od trybuny zachodniej, przez południową, wschodnią, a na koniec północną. W kwietniu powinniśmy zakończyć konstrukcję dachu na stadionie.

Zimą przeprowadzone zostaną także instalacje prądowe i sanitarne. Od maja zaś rozpocznie się konstrukcja warstwy pod płytę boiska, czyli drenaż, ogrzewanie i murawa. - Boisko powinno być gotowe w październiku - szacuje Galus i obiecuje, że stadion będzie gotowy na czas, czyli do 24 listopada przyszłego roku.