Transfery. Lech Poznań chce przedłużyć kontrakt z Maciejem Gostomskim

Lech Poznań złożył propozycję przedłużenia kontraktu Maciejowi Gostomskiemu. Drugi bramkarz Kolejorza od poniedziałku przebywa na testach w Glasgow Rangers.
Maciej Gostomski, któremu z końcem grudnia wygasa umowa z Lechem Poznań, do środy będzie przebywał na testach w Glasgow Rangers. Utytułowany szkocki klub odradza się po degradacji i aktualnie występuje na zapleczu tamtejszej ekstraklasy. - Maciej poprosił nas o zgodę na udział w testach, bo chciałby spróbować swoich sił poza granicami Polski - mówi na stronie internetowej Lecha wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski.

Odejście Gostomskiego z Kolejorza nie jest jednak przesądzone. Jeśli 27-letniemu bramkarzowi nie powiodą się testy, to będzie mógł skorzystać z opcji przedłużenia obecnej umowy z poznańskim klubem. - W Poznaniu czeka na niego oferta przedłużenia umowy. Jeśli nie powiedzie mu się w Szkocji, możemy porozmawiać o jego przyszłości w Lechu - zdradza Rutkowski. Bez względu na to, czy Gostomski zostanie w Poznaniu, czy nie Lech będzie musiał w najbliższym czasie poszukać nowego bramkarza. Tylko do końca sezonu obowiązują bowiem kontrakty z pozostałymi golkiperami, Jasminem Buriciem i Krzysztofem Kotorowskim. W gronie potencjalnych kandydatów wymienia się Radosława Cierzniaka z Wisły Kraków i Słowaka Martina Dubravkę z duńskiego Esbjerg.

Maciej Gostomski przyszedł do Lecha Poznań w czerwcu 2013 roku jako trzeci bramkarz. W ubiegłym sezonie wygrał jednak rywalizację z Jasminem Buriciem i Krzysztofem Kotorowskim. Zagrał w 21 meczach ligowych i przyczynił się do zdobycia mistrzostwa Polski. W lipcu już jako rezerwowy golkiper sięgnął też z Lechem po Superpuchar Polski.