ME piłkarzy ręcznych. Ostatnie bilety na mecze Polaków rozeszły się w 13 minut

To była prawdopodobnie ostatnia szansa, by zobaczyć na żywo mecze Polaków podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w 2016 roku.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

O godz. 11 za pośrednictwem strony ebilet.pl rozpoczęła się sprzedaż - jak to nazwał Związek Piłki Ręcznej w Polsce - świątecznej puli wejściówek. Według naszych informacji na bilety i karnety na mecze w Tauron Arenie Kraków, gdzie będą grali Polacy, czyhało około 5 tys. internautów. Po 13 minutach biletów już nie było.

- Przejrzeliśmy chyba już wszystkie zakamarki krakowskiej hali i tak dużej puli biletów już nie będzie - usłyszeliśmy w związku. - Może tuż przed samymi mistrzostwami do kas trafi coś z nieodebranych wejściówek. Będą to raczej dziesiątki, a nie setki biletów.

Mistrzostwa Europy Piłkarzy Ręcznych odbędą się w dniach 15-31 stycznia przyszłego roku w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Weźmie w nich udział 16 drużyn, które zostały podzielone na 4 grupy:

Grupa A (Kraków) - Polska, Francja, Serbia i Macedonia

Grupa B (Katowice) - Chorwacja, Islandia, Białoruś i Norwegia

Grupa C (Wrocław) - Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Słowenia

Grupa D (Gdańsk) - Dania, Węgry, Rosja i Czarnogóra

Reprezentacja Polski w fazie wstępnej będzie rywalizować w grupie A i mecze rozegra w dniach: 15 (z Serbią), 17 (z Macedonią) i 19 stycznia (z Francją) w Krakowie. Do dalszej fazy rywalizacji zakwalifikują się po trzy najlepsze zespoły z każdej z grup. W przypadku awansu Polacy mecze będą rozgrywali również w Krakowie.

Mecze półfinałowe, spotkanie o trzecie miejsce oraz finał także odbędą się pod Wawelem. Pełny harmonogram gier dostępny jest na oficjalnej stronie mistrzostw pol2016.ehf-euro.com.