Darko Jevtić z Lecha Poznań ma już wolne. W Gliwcach z Piastem nie zagra

- No tak, niestety, dla mnie przerwa zimowa już się zaczęła - uśmiecha się gorzko Darko Jevtić. Pomocnik Lecha Poznań dostał w niedzielę czwartą żółtą kartkę w tym sezonie ekstraklasy i będzie zawieszony w meczu z Piastem Gliwice.


Z różnych powodów, przede wszystkim ze względu na problemy ze zdrowiem, Darko Jevtić nie jest w tym sezonie podstawowym piłkarzem Lecha Poznań. Występ przeciwko Zagłębiu Lubin był dla Szwajcara dopiero dwunastym w tym sezonie. Tylko dwa mecze zagrał od pierwszej do ostatniej minuty. W sumie spędził na boisku w ekstraklasie 633 minuty.

W dziesięć i pół godziny zdążył już zobaczyć cztery żółte kartki (w 27 spotkaniach poprzedniego sezonu miał siedem napomnień). W pojedynku z Zagłębiem Lubin Darko Jevtić został ukarany za zupełnie zbędny faul na własnej połowie. Skutkiem tego jest zawieszenie lechity w niedzielnym pojedynku z liderem ligi, Piastem Gliwice.

Pauza w tym meczu groziła także trzem obrońcom "Kolejorza" - Tomaszowi Kędziorze, Marcinowi Kamińskiemu i Tamasowi Kadarowi, ale żaden z nich nie zobaczył w niedzielę żółtej kartki. Do grona piłkarzy zagrożonych zawieszeniem dołączyli za to Karol Linetty (tak jak wspomniana trójka ma na koncie trzy żółte kartki) i Łukasz Trałka, który został napomniany przez sędziego już po raz siódmy.