Nesta Mires o trzy bramki gorsza od Orlika

Toruńscy hokeiści zanotowali trzecią porażkę z rzędu.

Nie powtórzyli więc wyczynu z 4. grudnia, kiedy to na własnym lodowisku ograli Zagłębie Sosnowiec. W ostatnim w 2015 roku na Tor-Torze spotkaniu przegrali z opolskim Orlikiem, choć na początku drugiej tercji Jewiegnij Kasztanow zdobył bramkę na 1:2. Nic to jednak nie dało, bowiem w ciągu następnych ponad 30. minut gry goście strzelili jeszcze cztery, torunianie zaś tylko dwa gole.

Nesta Mires zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli PHL. Wyprzedza jedynie ekipę SMS U20 Sosnowiec.

Następny mecz w Toruniu hokeiści Leszka Minge rozegrają dopiero za miesiąc. 15. stycznia zmierzą się z Polonią Bytom.

Nesta Mires Toruń - Orlik Opole 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Bramki: 0:1 A. Szczechura (12:24), 0:2 Sz. Marzec (25:20), 1:2 J. Kasztanow (27:29), 1:3 D. Klecha (34:10), 1:4 E. Cgojevs (37:17), 2:4 B. Fraszko (40:42), 2:5 M. Rompkowski (42:16), 3:5 J. Sarsok (49:13), 3:6 F. Stopiński (59:55)

Sędziowali: Janusz Strzempek (główny) - Maciej Byczkowski, Wiktor Zień (liniowi)

Kary: 16:10

Widzów : ok. 450

Nesta : Plaskiewicz- Żyliński, Lidtke, Minge, Kukuszkin, Kalinowski- Lehmann, Kantor, Dołęga, Fraszko, Wiśniewski- Huzarski, Podsiadło, Kasztanow, Dzięgiel, Sarsok- Chrzanowski, Heyka, Strużyk, Winiarski, Pieniak