Koszykarki Wisły Can-Pack też nie dały rady w Trójmieście

W sobotę w Trójmieście przegrali piłkarze Wisły Kraków, w niedzielę niemiłą niespodziankę sprawiły koszykarki. Wisła Can-Pack Kraków przegrała w 12. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet z Basketem Gdynia 78:87.
Facebook? » | A może Twitter? »

We wrześniu w Krakowie Wisła bez problemów pokonała gdynianki na otwarcie sezonu. W niedzielę miało być podobnie, bo chociaż wśród rywalek gra najskuteczniejsza zawodniczka pierwszej rundy sezonu zasadniczego - Agnieszka Bibrzycka - to krakowianki jechały nad morze jako lider tabeli.

Tymczasem już w pierwszej kwarcie wyraźne prowadzenie objęły gospodynie, które po 10 minutach wygrywały 25:18. Później wiślaczki doprowadziły do wyrównania, ale na przerwę zeszły z pięciopunktową stratą.

Decydująca okazała się trzecia kwarta. W niej dużo lepsze były gdynianki. Krakowianki nie miały pomysłu na zatrzymanie Bibrzyckiej, która w całym meczu rzuciła aż 23 punkty. Kroku próbowała jej dotrzymać Cristina Ouvina - 21 punktów - ale to było za mało, by myśleć o zwycięstwie. W ostatniej kwarcie krakowianki tylko nieco zmniejszyły stratę z 14 do 9 oczek i przegrały drugi ligowy mecz w sezonie.

Basket Gdynia - Wisła Can-Pack Kraków 87:78 (25:18, 19:21, 25:16, 18:23)

Basket: Bibrzycka 23, Troina 15, Johnson 15, Skerović 13, Jakubiuk 9, Podgórna 4, Bibrzycka 4, Kotnis 4, Suknarowska.

Wisła: Ouvina 21, Turner 14, Misiuk 12, Nicholls 10, Ziętara 8, Peters 7, Żurowska-Cegielska 4, Zohnova 2, Szott-Hejmej.