Wygrać wyścig w Grand Prix? Nawet zimą to jest możliwe

Na dziś jeszcze nie wcielimy się w postać wychowanka Stali Gorzów Bartka Zmarzlika (to pewnie w następnej edycji), ale zawsze możemy powalczyć, aby znacznie lepszy sezon w żużlowych mistrzostwach świata miał Krzysztof Kasprzak, i w ten sposób skrócić sobie w zimowe wieczory oczekiwanie na nowy sezon.
Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

FIM Speedway Grand Prix 15 to najnowszy symulator żużla, stworzony na licencji BSI Speedway Limited. Każdy fan tego sportu doskonale wie, że w tej dyscyplinie o zwycięstwie decydują nie tylko umiejętności zawodnika, ale w dużej mierze także przygotowania przed wyścigiem i odpowiednia taktyka. Jak te aspekty zostały rozwiązane w trakcie przenoszenia sportu do gry wideo?

Po raz pierwszy w historii, gra wideo o speedway'u w tak zaawansowany sposób odzwierciedla niuanse tego sportu decydujące o zwycięstwie. W FIM Speedway Grand Prix 15 nawierzchnia torów zmienia się dynamicznie. Wskutek kolejnych przejazdów, nawierzchnia odsypuje się na zewnętrzną stronę toru, przez co zmieniają się strefy lepszej i gorszej przyczepności, która bezpośrednio wpływa na prędkość. Każdy gracz, walczący o zwycięstwo, powinien mieć to na uwadze, szukając ścieżek o większej przyczepności i pamiętając, że co cztery wyścigi następuje równanie toru.

Aby sięgnąć po najwyższe laury, wygrać cały sezon Grand Prix i zostać mistrzem świata, gracz będzie musiał także przyjąć odpowiednią strategię na cały sezon. Dlaczego nie powinno się za każdym razem ustawiać maksymalnych obrotów silnika? Jak geometria różnych torów rzutuje na optymalne ustawienia motocykla? Co kryje w sobie FIM Speedway Grand Prix 15, poza ostrym ściganiem się na owalnych torach, na motocyklach o potężnej mocy, które nie mają hamulców?

W grze odnajdziemy wszystkich zawodników zakwalifikowanych do Grand Prix 2015 oraz wiernie odwzorowane wszystkie zawody i stadiony tego sezonu - w tym stadion im. Edwarda Jancarza w Gorzowie.

Oficjalna strona gry: www.sgp15.com. Oficjalny fanpage: www.facebook.com/SpeedwayGamesPL.

Żaden plan na lata nie pomoże, gdy nie będzie co dzielić