Martyna na kortach w Ameryce. Znakomicie w deblu, singla trochę żal

Martyna Kubka z GKT Nafta Zielona Góra doszła do półfinału deblowego turnieju w słynnej akademii tenisowej IMG w Bradenton na Florydzie, gdzie odbył się prestiżowy turniej Eddie Herr International Junior Championships.

Zielonogórzanka startowała w parze z Stefanią Rogozińską-Dzik i rywalizowały w kat. wiekowej tenisistek do 14 lat. W drodze po medale w pierwszej rundzie pokonały Alexandrę Mikhailuk (Kanada) i Alisę Yakimakho (Białoruś) 6-0, 6-1. W drugiej rundzie Polki po długiej i zaciętej walce wysadziły z turnieju parę rozstawioną z numerem pierwszym Rumunki Carmen-Roxana Manu i Oana Corneanu 4-6, 6-4, 10-8, W ćwierćfinale Martyna i Stefania pokonały Martę Kostyuk (Ukraina) i Arina Solomatina (Rosja) 6-3, 6-3.

Zwycięska seria Polek skończyła się w półfinale, gdzie uległy późniejszym zwyciężczyniom Amerykankom Chloe Beck i Emma Navarro 3-6, 1-6.

W grze pojedynczej zawodniczka Nafty startowała w eliminacjach, gdzie w drabince na 128 zawodniczek do turnieju głównego awansować mogło tylko osiem.

W trzech rundach Martyna w świetnym stylu pokonała Amerykanki Scout Mathews 6-2, 6-1, Chantel Barua 6-1, 6-0 i Addison Brown 6-1, 6-1. Aż w meczu o wejście do turnieju głównego zagrała słabiej, przegrywając z bardzo dobrze grającą Japonką Himeno Sakatsume 2-6, 5-7. W drugim secie zielonogórzance brakowało dwóch wygranych piłek, żeby doprowadzić do wyrównania i trzeciego seta. Japonka w turnieju głównym doszła aż do ćwierćfinału.