Ruch Radzionków. Zlicytowano stadion byłego ligowca

Ruch Radzionków może zostać klubem bezdomnym. Bytomska firma kupiła budynek klubowy oraz teren, na którym znajduje się murawa stadionu.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Obecny Ruch to kontynuator tradycji GKS-u Ruch Radzionków, którego długi ciągnęły klub na dno przynajmniej od dekady. Licytacja części stadionu wisiała nad klubem od wielu lat. Likwidator chciał w ten sposób zbilansować część zadłużenia, które sięgało 20 milionów złotych. Kolejne licytacje murawy stadionu i budynku klubowego nie cieszyły się jednak zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

Niestety, do czasu... Szósta licytacja przyniosła rozstrzygnięcie. Stadionem Ruchu zainteresowała się bytomska firma Bytaqua. - Trudno dzisiaj wyrokować, jakie mogą być dalsze konsekwencje tego, co się stało - mówi Marcin Wąsiak, prezes czwartoligowego dziś klubu. - Zamierzamy się spotkać z władzami Radzionkowa, Bytomia [stadion znajduje się na terenie tego miasta - przyp. red.] i nowym właścicielem terenu w celu znalezienia rozwiązania tej trudnej sytuacji - dodaje.

"Cidry" najlepszy czas przeżywały na przełomie wieków. W latach 1998-2001 Ruch występował w ekstraklasie. W 1998 roku grał w ćwierćfinale Pucharu Polski. W 1999 roku został najlepszą śląską drużyną, zajmując 6. miejsce w ówczesnej pierwszej lidze.

Władze miasta wiele razy zapowiadały budowę nowego stadionu w granicach Radzionkowa, ale na obietnicach zawsze się kończyło.