Młodzi piłkarze zagrają w turniejach mikołajkowych pod balonem

Od piątku do niedzieli na boisku pod balonem, stadion Wisły Płock przy ul. Łukasiewicza 34, odbędą się aż cztery piłkarskie turnieje mikołajkowe. Organizatorem jest Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej. W zawodach weźmie udział ponad 600 młodych piłkarzy z Płockiej Ligi orlik, żak i młodzik.
Pierwszy turniej już dziś, w piątek. Rywalizować w nim będą żacy (do lat 9). Wystąpi 13 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej zagrają: SSM Wisła Płock I, Zryw Bielsk, Stegny Wyszogród, FA Gostynin, AP Sochaczew II, Orkan Sochaczew, Królewscy Płock. W drugiej - SSM Wisła Płock II, UKS MDK Płock, Soccer Delta Słupno, FA Gąbin, Amator Maszewo, AP Sochaczew I. Pierwsze mecze o godz. 14. Finał o 19.

W sobotę zaplanowano kolejne dwa turnieje w kategoriach: Orlik U-10 oraz Młodzik U-12.

Jako pierwsi na boisko wybiegną zespoły młodzików. Zgłosiło się ich osiem: Kasztelan Sierpc, Wisła Duninów, Skrwa Łukomie, Orkan Sochaczew, Pegaz Drobin, Stegny Wyszogród, Pogoń Słupia, AP Sochaczew. Zawody rozpoczną się o godz. 9, potrwają do południa.

O godz. 14 do rywalizacji przystąpią piłkarze do lat 10. O zwycięstwo w tej kategorii wiekowej będzie walczyć sześć drużyn: Pegaz Drobin, FA Płock, Orkan Sochaczew, FA Gostynin, Soccer Delta Słupno, Królewscy Płock. Ostatni mecz rozpocznie się o godz. 16.20.

W niedzielę zagrają piłkarze w wieku do lat 11. Do udziału zgłosiło się 16 zespołów: SSM Wisła Płock, Unia Iłów, Świt Staroźreby, Stegny Wyszogród, Pegaz Drobin, FA Płock, FA Gostynin, Zryw Bielsk, Kasztelan Sierpc, Start Proboszczewice, Stoczniowiec Płock, AP Sochaczew, GKS Góra, Mazur Gostynin, Soccer Delta Słupno, Amator Maszewo.

Mecze będą rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach, pierwsze spotkania o godz. 9. Finał o 15.40. Zapraszamy na trybuny, wstęp wolny.