Zagłębie Lubin przedłużyło kontrakt z utalentowanym pomocnikiem

18-letni Filip Jagiełło przedłużył kontrakt z Zagłębiem Lubin. Wychowanek ?Miedziowych? związał się z klubem umową do czerwca 2018 roku.
- Wiążemy nadzieje na przyszłość z Filipem Jagiełłą, on sam też chce rozwijać się w klubie, którego jest wychowankiem. Zawodnik walczy o miejsce w składzie I drużyny oraz o powrót do reprezentacji narodowej, której dotychczas był kapitanem. Zagłębie to dobre miejsce, by utalentowany i młody piłkarz robił postępy, a drzwi do szatni pierwszej drużyny są najszerzej otwarte dla naszych wychowanków. Trener Piotr Stokowiec odważnie stawia na młodych zawodników, to droga rozwoju Zagłębia, z której na pewno nie zejdziemy - tłumaczy decyzję prezes Tomasz Dębicki.

Jagiełło w obecnym sezonie gra niewiele. Zaliczył tylko jeden występ w lidze i dwa w Pucharze Polski, mimo to związał się z lubińskim klubem długoterminową umową.

- To przemyślana decyzja, dokonałem najlepszego wyboru dla mojego rozwoju. Priorytetem było dla mnie pozostanie w Zagłębiu. Oczywiście potrzebuję regularnych występów, by się rozwijać. Klub przedstawił mi najlepsze warunki, Zagłębie postawiło na mnie, ja postawiłem na Zagłębie i jestem szczęśliwy - przyznaje 18-latek i dodaje: - Zgłosiły się pewne kluby, ale nie satysfakcjonowały mnie te oferty. Jestem młodym zawodnikiem, a w Lubinie zawodnicy mają doskonałe możliwości, by się rozwijać. Chcę też udowodnić, że Filip Jagiełło to zawodnik na miarę oczekiwań w Zagłębiu.