GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie zagrają o Puchar Polski w Nowym Targu

Polski Związek Hokeja na Lodzie w końcu oficjalnie potwierdził, że finałowy turniej o Puchar Polski odbędzie się w Nowym targu.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Szanse na trofeum mają dwie drużyny ze Śląska, czyli GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Zawody odbędą się w dniach 29-30 grudnia. - Od początku planowaliśmy by Puchar Polski był wspaniałym wydarzeniem dla fanów hokeja z całego kraju. Przecież w tym czasie na Podhalu będą przebywać ludzie z różnych stron z racji okresu świątecznego. Liczymy na świetne widowisko - informuje Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i prezes Polskiej Hokej Ligi.

Finałowy turniej wraca na lodowisko Podhala po dziesięciu latach przerwy. W 2005 roku Podhale w finale przegrało z TKH Toruń. Teraz zespół trenera Marka Ziętary zmierzy się w półfinale z GKS-em Tychy, mistrzem Polski. - Dopóki krążek w grze nic nie jest przesądzone. W tym sezonie planowaliśmy być w grupie silniejszej, to że bierzemy udział w finale pucharu nie jest zaskoczeniem tylko super premią dla drużyny - mówi Agata Michalska, prezes Podhala.

Terminarz turnieju

Półfinały

29 grudnia (wtorek)

g. 16. -Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie
g.19.30 - TatrySki Podhale Nowy Targ - GKS Tychy

Finał

30 grudnia (środa)

18.30 - zwycięzcy półfinałów

Turniej finałowy Pucharu Polski pokaże na żywo TVP Sport i sport.tvp.pl.