Warmia Traveland. Ostatni w tym roku mecz olsztynian

Podopieczni trenera Giennadija Kamielina przed własną publicznością zmierzą się z SMS ZPRP Gdańsk. - Wierzę, że nasza obrona ponownie stanie na wysokości zadania - zapowiada Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Traveland Olsztyn.

Szczypiorniści Warmii Traveland Olsztyn w tym sezonie I ligi idą jak burza. Po wpadce na inaugurację sezonu i dość niespodziewanej przegranej z MKS-em Poznań, zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur wygrali kolejno aż jedenaście spotkań. W swoim ostatnim ligowym spotkaniu, jak już informowaliśmy na łamach "Wyborczej", Warmiacy pokonała na wyjeździe Polski Cukier Pomezania Malbork 30:23.

- Kiedy rozgrywamy swoje spotkania na wyjeździe, to zawsze gra nam się zdecydowanie trudniej - przyznaje Mateusz Gawryś, bramkarz Warmii Olsztyn. - Gospodarze w pierwszej połowie meczu postanowili nam wymagające warunki. Dlatego do przerwy prowadziliśmy tylko dwoma bramkami [13:11]. Po przerwie też mieliśmy pewne problemy, ale po raz kolejny odskoczyliśmy swoim rywalom na kilka bramek.

Ostatni raz we własnej hali

W ostatniej kolejce w tym roku, olsztynianie zmierzą się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Gdańska. Podopieczni trenera Jana Prześlakiewicza do tej pory tylko trzykrotnie zdobyli komplet punktów - w spotkaniach z Orlen Wisłą II Płock, Mueller MKS Grudziądz oraz MKS Poznań. W swoim ostatnim meczu Pomorzanie przegrali u siebie z Wolsztynianiekm Wolsztyn 25:34. I choć zajmują oni odległe, 12 miejsce w ligowej tabeli, to ze względu na młody skład zespołu (trzon ekipy stanowią licealiści), potrafią być nieobliczalni. - W ostatnim czasie SMS zremisował z ekipą z Leszna [28:28 - red.] - zauważa olsztynianin. - Oglądaliśmy zapis wideo z ich wcześniejszych spotkań i wiemy, na co mamy zwrócić uwagę. Przez ostatnie dwa dni przygotowywaliśmy się "pod ten zespół", znając ich mocne elementy w obronie oraz w ataku.

I dodaje: - Wierzę, że nasza defensywa ponownie stanie na wysokości zadania. Jeśli nie damy się skontrować i nie będziemy popełniali zbyt dużej liczby błędów, to jestem przekonany, że to my zwyciężymy w tym spotkaniu.

Warmiacy myślą o odpoczynku

Podopieczni trenera Giennadija Kamielina do rozgrywek pierwszej ligi po meczu z SMS-em powrócą na początku lutego 2016 r. - Każdy z nas chciałby już zaznać chwili wytchnienia - przyznaje Mateusz Gawryś. - Osobiście czuję, że jestem trochę zmęczony. Chwila odpoczynku z pewnością nam się przyda, aby później móc spokojnie przygotowywać się do rundy wiosennej.

Mecz Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk odbędzie się w hali Urania (al. Piłsudskiego 44), godz. 18. Wejściówki kosztują 8 zł i 5 zł (ulgowe).

Spotkania 13. kolejki:

- czwartek: Warmia Traveland Olsztyn - SMS ZPRP Gdańsk (godz. 18); - piątek: ŚKPR Świdnica - Wybrzeże Gdańsk (18.30); - sobota: Wolsztyniak Wolsztyn - MKS Poznań (17), Meble Wójcik Elbląg - Mueller MKS Grudziądz (17), Orlen Wisła II Płock - Polski Cukier Pomezania Malbork (17), Real-Astromal Leszno - Spójnia Gdynia (18); - niedziela: MKS Kalisz - Sokół Browar Kościerzyna (15).