Udany turniej płockich tenisistów. Piotr Jaroszewski sprawił niespodziankę

Sześciu zawodników Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa z Płocka wzięło udział w międzynarodowym turnieju tenisa na wózkach Zielona Góra Cup o randze ITF Futures z pulą nagród 2,2 tys. euro.

W zakończonych w niedzielę zawodach, meczy były rozgrywane w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, o punkty rankingowe i nagrody pieniężne rywalizowało w sumie 31 mężczyzn i 7 kobiet z 13 krajów. SIKT wystąpił w składzie: Kamil Bukrym, Kamil Fabisiak, Piotr Jaroszewski, Bronisław Malinowski, Mariusz Jakubowski oraz Jerzy Kulik.

Dla Piotra Jaroszewskiego był to bardzo udany turniej, a jego tenis był na najwyższym poziomie. Sprawił ogromną niespodziankę pokonując w ćwierćfinale gry singlowej Steffena Sommerfelda z Niemiec (31. miejsce w rankingu światowym, w turnieju był rozstawiony z numerem 3) 5/7; 6/1; 6/4.

W półfinałach gry singlowej mieliśmy dwóch reprezentantów Płocka. W pierwszym meczu o finał Kamil Fabisiak zmierzył się z Adamem Berdichevskim z Izraela, a w drugim Piotr Jaroszewski zagrał z Tadeuszem Kruszelnickim. Do finału udało się przejść jedynie Kamilowi Fabisiakowi, który pokonał Izraelczyka 6/3; 6/1. Finał był bardzo zacięty, trwał dwie godziny, a Kamil Fabisiak przegrał z Tadeuszem Kruszelnickim 4/6; 6/7.

Kamil Fabisiak w parze z Tadeuszem Kruszelnickim wystąpił również w finale gry podwójnej. Polski duet przegrał z parą Martin Legner (Austria)/Steffen Sommerfeld (Niemcy) 3/6; 6/7 (6).