Korona Kielce - Lech Poznań. Kolejorz bez Linettego, za to z Hamalainenem. Urban znów zamieszał składem

Czterech zmian w wyjściowym składzie Lecha Poznań dokonał trener Jan Urban na mecz z Koroną Kielce. Początek o godz. 15:30.
Trener Jan Urban przyzwyczaił już kibiców do stosowania rotacji. Tym razem szkoleniowiec dokonał zmian praktycznie w każdej formacji, poza bramką, gdzie od początku numerem jeden jest Jasmin Burić. Na środku obrony w miejsce Paulusa Arajuuriego - u boku Marcina Kamińskiego - zagra Tamas Kadar. W środku pomocy zagrają razem Łukasz Trałka i Abdul Aziz Tetteh, z kolei łącznikiem pomiędzy linią pomocy, a ataku będzie tym razem Maciej Gajos, który zastąpi Karola Linettego. Do ataku Kolejorza wraca jego najskuteczniejszy piłkarz Kasper Hamalainen. Żadnych zmian szkoleniowiec mistrzów Polski nie dokonał na skrzydle, gdzie w meczu z Wisłą z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Jevtić i Pawłowski.

Na ławce rezerwowych Kolejorza jest tylko jeden nominalny obrońca (Arajuuri), za to aż pięciu piłkarzy ofensywnych. To Karol Linetty, Denis Thomalla, Dawid Kownacki, Dariusz Formella oraz Krystian Sanocki. Ten ostatni w ekstraklasie w tym sezonie jeszcze nie zagrał.

Poza kadrą Lecha znaleźli się kontuzjowani Marcin Robak, Gergo Lovrencsics, Kebba Ceesay oraz chorzy Dariusz Dudka i David Holman.

Skład Lecha Poznań na mecz z Koroną Kielce:

Burić - Kędziora, Kamiński, Kadar, Douglas - Trałka, Tetteh - Jevtić, Gajos, Pawłowski - Hamalainen

Ławka rezerwowych: Gostomski - Linetty, Thomalla, Arajuuri, Kownacki, Formella, Sanocki