Górnik Zabrze powstaje z kolan! Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu

Po pięciu golach wbitych Piastowi, zabrzanie strzelili trzy kolejne Jagiellonii! W dodatku na wyjeździe! Tym samym Górnik skraca dystans do bezpiecznej strefy!

Po ciekawym meczu zabrzanie wygrali wczoraj wieczoremw Białymstoku. Górnik nie załamał się słabym początkiem kiedy stracił gola po sprytnym strzale Przemysława Frankowskiego. Wyrównał do przerwy, potem wyszedł na prowadzenie, ale w końcówce wydawało się, że będzie musiał zadowolić się remisem. Jednak trzy minuty przed końcem po świetnej centrze rezerwowego Dominika Sadzawickiego Roman Gergel wspaniałym strzałem z woleja dał Górnikowi zwycięstwo.

Są też minusy. Pierwszy: kontuzja już na początku spotkania Erika Grendela. Drugi: kartka dla wyróżniającego się Łukasza Madeja, który nie zagra przez to w następnym meczu.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Frankowski (4.), 1:1 Skrzypczak (21.), 1:2 Madej (67.), 2:2 Grzelczak (82.), 2:3 Gergel (87.)

Górnik: Janukiewicz - Słodowy, Kopacz, Danch, Szeweluchin, Kurzawa - Gergel, Dźwigała Ż, Grendel (12. Jeż), Madej Ż (88. Cerimagić) - Skrzypczak (80. Sadzawicki)

sędziował: Kwiatkowski (Warszawa); widzów: 6734