Błękitni G±bin, rywale Wisły II Płock, nie zagraj± w IV lidze

Tak± decyzję podjęto podczas czwartkowego spotkania, w którym udział wzięli: burmistrz, radni miasta i gminy G±bin, zarz±d klubu oraz zawodnicy i kibice.
Spotkanie rozpocz±ł prezes klubu Wojciech Ziarkowski. Mówił, że klub musi się uporać z długiem (ok. 50 tys. zł) otrzymanym w spadku po starym zarz±dzie. Poruszył też problemy w szkoleniu grup młodzieżowych. Odniósł się do najważniejszej sprawy, czyli dalszego funkcjonowania pierwszej drużyny w IV lidze.

Potem była dyskusja, po której odbyło się głosowanie. Większo¶ć była za wycofaniem drużyny w rozgrywek.

Ustalono też, że rolę pierwszej drużyny przejmuje druga, która jest liderem rozgrywek B klasy. W przyszłym roku zagra w A klasie. Jak informuje oficjalny serwis Błękitnych zaoszczędzone w ten sposób pieni±dze zarz±d chce wykorzystać na odbudowę szkolenia młodzieży i budowę silnej drużyny seniorów. Ma być ona złożona z zawodników z G±bina, b±dĽ gminy G±bin. I powalczyć o szybki awans do okręgówki.

- To dla zarz±du klubu i włodarzy miasta bardzo trudna decyzja. Ale w tej sytuacji finansowej klubu chyba najrozs±dniejsza. Postaramy się jak najszybciej informować kibiców o dalszych ruchach w klubie. Niedługo podamy terminy treningów i naboru do nowo powstaj±cych grup młodzieżowych - czytamy w komunikacie zamieszczonym w serwisie oficjalnym Błękitnych G±bin.

Błękitni, których rywalem w czwartej lidze była m.in. Wisła II Płock, w tym sezonie w 16. meczach ligowych wywalczyli zaledwie dziewięć punktów. Klub z G±bina występował w IV lidze nieprzerwanie od sezonu 2011/12 (wcze¶niej grał na tym szczeblu rozgrywek m.in. w latach 1999-2001 i 2009-10). W tym roku skończył 66 lat.