Cztery sety Pałacu w Dąbrowie Górniczej

Bydgoskie siatkarki przegrały w czwartą ekipą OrlenLigi.

Trener Pałacu Adam Grabowski zmienił ustawienie szóstki wyjściowej. Od początku zagrały atakująca Zuzanna Czyżnielewska i rozgrywająca Marlena Pleśnierowicz. Pierwsza faza spotkania była wyrównana. Po pierwszej przerwie technicznej wzrosła przewaga Tauronu. Rywalki wygrywały 20:13 i rozstrzygnęły seta na swoją korzyść .

W drugiej partii, przy stanie 18:15 groźnie upadła na boisko Zuzanna Czyżnielewska, która niedawno wróciła na boisko po 8-miesięcznej przerwie i musiała zostać zmieniona przez Natalię Krawulską. Doskonale grała w Tauronie zagrywką Amerykanka Micha Hancock, która poprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

Najlepiej Pałac zagrał w trzecim secie. Udanie spisała się środkowa Małgorzata Śmieszek. Nie zawodziła Ewelina Krzywicka i bydgoszczanki okazały się lepsze, niestety w ostatnim secie Tauron był znowu lepszy.

Tauron Dąbrowa Górnicza - Pałac 3:1 (25:19, 25:21, 20:25, 25:21)

Tauron: Bałucka (4), Dziękiewicz (10), Różycka (8), Hancock (12), McClendon (13), Pavan (16), Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek (5), Perry (0)

Pałac: Pleśnierowicz (3), Misiuna (1), Krzywicka (5), Czyżnielewska (4), Śmieszek (13), Kuligowska (13), Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska (3), Krawulska (12), Bałdyga (1), Fojucik (0)